На Сумщині розпочали весняно-польові роботи

Цьогорічні погодні умови дозволили розпочати весняно-польові роботи раніше, – розповідають в Сумському Інституті сільського господарства Північного Сходу. Але проводять їх не всі аграрії області. Частину земель поки використовувати неможливо. Також є проблема з паливно-мастильними матеріалами.

Роботу, зокрема, розпочали в південних і центральних районах Сумщини. Тут наразі підживлюють озимі культури.

 

“Технологічна обробка посівів йде за планом. Ми добрива закупили трішки раніше, і вони в нас є на складах. Зараз в нас невелика логістична проблема, порушена логістика по всій Україні. По запчастинам дуже складно, з бензином проблема. Тому що, не хочуть завозити нам бензин. Але у нас в основному вся техніка на дизпаливі. Поки є – працюватимемо. Сподіваємося, що найближчим часом нам хтось допоможе”, – розповідає фермер Сергій Карпенко.

 

За кілька днів планують розпочати підготовку до посіву ранніх зернових, каже пан Сергій. Сіятимуть, як і раніше, ячмінь, соняшник, сою, кукурудзу. Через високу потребу гречки, планують збільшити площі посівів саме цієї культури.

 

“Ми працювали і продовжуватимемо працювати, незважаючи на бойові дії. Працюємо тільки світловий день, хоча раніше працювали завжди цілодобово. Ну, зараз, у зв’язку з воєнними діями, так. Продовжуватимемо свою роботу, хтось має це робити”, – говорить Сергій Карпенко.Замените текст своим

 

За прогнозом Міністерства аграрної політики, цього року валовий збір сільськогосподарських культур очікується до 30% меншим, ніж минулого року.