Завантаження ...

Найближчим часом на Сумщині не буде «зелених коридорів»

2719032.jpg

Голова Сумської ОВА Дмитро Живицький на пресконференції повідомив, що наразі в області не планується організація «зелених коридорів». Інформацію про потребу в евакуації мають надавати голови громад, поки до військової адміністрації таких звернень не надходило. Організувати ж евакуацію з території, де ведуться активні бойові дії, дуже складно.

 

«Що стосується гуманітарних коридорів. Першочергово інформацію щодо потреби в евакуації населення, доставлення ліків, палива та інших товарів першої необхідності ми з’ясовуємо в органів місцевого самоврядування. Вже вдвічі ми перевиконали заявки, які були в нас від громад. Охочих виїхати було більше, ніж планувалося. Гуманітарні коридори будуть ініціюватися в міру надходження заяв від голів громад й органів місцевого самоврядування. Коли вже буде досягнена та кількість охочих людей, яку ми вже зможемо виносити на загальнонаціональний рівень й ініціювати наступний гуманітарний коридор, тоді ми вже будемо його ініціювати», – зазначив Дмитро Живицький.

 

На сьогодні, як зазначив голова ОВА, звернення щодо організації гуманітарних коридорів є від людей, а від голів громад такі звернення не надходили.

 

«Я розумію, що люди хочуть виїхати з Тростянця, Великої Писарівки, Краснопілля, сіл Лебединської громади, але дуже складно провести евакуацію з тих територій, де йдуть активні бойові дії, де населені пункти знаходяться під контролем росіян, де вони окопалися та перебувають», – додав очільник Сумщини.

 

Мешканці громад Сумщини, які потребують гуманітарних коридорів для евакуації, мають звертатися до голови своєї громади.