Від початку війни на Сумщині загинуло 14 дітей

Як повідомляє Офіс генерального прокурора, від початку російської агресії у Сумській області від дій окупантів загинуло 14 маленьких мешканців області

Станом на ранок 22 березня по Україні було вбито 115 дітей, більш ніж 140 поранено.

За даними ювенальних прокурорів, у Київській області постраждало 58 дітей, Харківській − 36, Донецькій − 29, Чернігівській − 30, Миколаївський − 22, Житомирській − 15, Сумській та Херсонській – по 14 дітей. Це дані без урахування загиблих у Маріуполі, де підрахувати жертви на цей час не можливо.

Через воєнні дії діти в Україні гинуть внаслідок обстрілів, розстрілів російськими військовими, розриву протитанкових мін або помирають від травм під завалами зруйнованих будинків.

Росія заперечує, що веде проти України загарбницьку війну на її території та називає це «спеціальною операцію», яка має на меті «демілітаризацію і денацифікацію».

Внаслідок бомбардувань та обстрілів пошкоджено понад 411 закладів освіти, 63 з них зруйновано повністю. Найбільше пошкоджено у Донецькій – 119, Харківській – 77, Миколаївській – 30, Сумській – 28, Київській – 35, Херсонській – 21 та м. Києві- 24. Обстріляно більше 11 лікувальних закладів, 3 центри реабілітації, у тому числі для дітей-інвалідів.

Ці дані не є остаточними через відсутність можливості огляду місць події, де ведуться активні бойові дії та на тимчасово окупованих територіях.