У Сумському центрі натуралістів закінчується корм для тварин

У Сумському центрі еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді повідомляють, що корм для тварин закінчується. Сталося таке через бойові дії на Сумщині. Нині немає можливості поїхати за місто та привезти все необхідне.

 

“Корми ще є, але не в тій кількості, і ми економимо. Ми не знаємо, коли закінчаться ці важкі часи. Ті ж кролі, яким потрібно сіно, його в нас дуже мало”, – говорить Григорій Кужель, завідувач відділом Центру натуралістичної творчості молоді.

 

Підгодовують тварин місцеві мешканці. Люди приносять залишки харчів.

Нині у Центрі живуть кури, голуби, павичі, цесарки, качки, гуси, кролі, нутрії тощо. Загалом, понад дві сотні тварин та птахів. Серед них – і лебідь, якого минулого року сумчани принесли з озера Чеха. Наразі у вольєрі мешкають семеро лебедів. Жоден з них, за словами Григорія Кужеля, не зможе вижити у дикій природі.

Також тут є папуга. “Цей птах – папуга породи Жако – давній мешканець центру. Дуже любить чоловіків. Повторює багато звуків. Може нявкати”, – розповідає Григорій Кужель, завідувач відділом Центру натуралістичної творчості молоді.

Поруч із папугою живуть ті тварини, кого віддали сюди власники із початком війни. Їх приносять ті, хто евакуюється з міста. В основному, хом'яки, папуги, кролики. Також принесли їжачка, равликів та тарганів.

 

“Їх купа. Тварини годуються двічі на день. Чи заберуть їх назад – невідомо”, – каже Григорій Кужель. І додає: краще, якщо ті, хто виїжджатиме, приноситимуть домашніх улюбленців до Центру, а не кидатимуть їх напризволяще.