Завантаження ...

Які заходи проведуть до Дня вшанування героїв Небесної Сотні?

tea-lights-g41bff4757_1920.jpg

20 лютого в Україні відзначають День вшанування пам’яті героїв Небесної Сотні. На честь цього в місті організували ряд заходів. 

День вшанування пам’яті героїв Небесної Сотні – час, коли в Україні згадують та увічнюють подвиги учасників Революції Гідності та героїв Небесної Сотні. Дата пов’язана з історичними подіями, які відбувалися в Україні у 2014 році: саме 20 лютого зазначеного року загинуло найбільше учасників Майдану. Наступного дня тодішня влада офіційно визнала мітингувальників жертвами та вшанувала їх пам’ять, попрощавшись на Майдані. А 11 лютого 2015 року з’явився Указ Президента, який затвердив 20 лютого як День Пам’яті. 

У місті Суми на честь героїв Небесної Сотні організують ряд заходів. З 17 лютого у бібліотеці-філії №3 буде дійсна свічка пам’яті “Переведіть серця через Майдан”. 18 лютого в Пушкарівській бібліотеці з’явиться актуальний репортаж “Небесні янголи”. Того ж дня в Центральній міській бібліотеці імені Шевченка відкриється книжкова виставка-інсталяція “Ангели, що вчать нас жити…”, а також відбудеться загальноміський круглий стіл “Небесна Сотня. Вони боролися за єдність України”. Початок останнього – о 14 годині.

19 лютого в бібліотеці-філії №18 з’явиться свічка пам’яті “Реквієм Небесної Сотні”.

Найбільше заходів проведуть у сам День пам’яті. 20 лютого у бібліотеці-філії №1 відбудеться урок історичної правди “Життя обірване на злеті”, бібліотека-філія №4 підготувала годину мужності “А Сотню вже зустріли небеса”, бібліотека-філія №14 проведе історичний відеоекскурс “Лицарі небесної варти”. Крім того, бібліотеки-філії під номерами 16 та 17 проведуть хвилину пам’яті “Україна – країна героїв”і годину пам’яті “Небесна сотня воїнів Майдану” відповідно.

Крім того, згідно з наказом Президента України Володимира Зеленського, 16 лютого оголосили Днем Єднання. На честь нього в Сумах завтра піднімуть прапор на найвищому флагштоці Сумщини, який знаходиться біля фонтана “Садко”. Захід почнеться о 10:00.