У Сумах не будуть вводити “червону зону”

Під час сьогоднішнього засідання було вирішено, що в місті Суми не будуть посилювати карантинні обмеження.

Сьогодні, 8 лютого, пройшло засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Під головування Дмитра Живицького, голови облдержадміністрації Сум, та Віктора Ляшка, Міністра охорони здоров’я, було вирішено, що поки що Сумщина не буде переведена у “червону зону”, а карантинні обмеження не будуть посилені. Основна причина – нестійка статистика кількості випадків захворювання на коронавірус. Це пояснив Віктор Ляшко:

 

“За аналізом МОЗ, станом на сьогодні ряд областей мають технічне перевищення ознак для встановлення червоного рівня, водночас мають і помірне та контрольоване навантаження на ліжковий фонд. В кожній із цих областей є резерв для розширення ліжкового фонду, який можливо ввести в разі погіршення ситуації. І в жодній області не спостерігається перевищення показника щодо завантаження ліжок з киснем, вище встановленого індикатора. На наш погляд, ситуація контрольована. Тому МОЗ пропонує відтермінувати встановлення червоного рівня епіднебезпеки для цих областей”. 

 

Зазначені Міністром охорони здоров’я дані підтвердив голова Сумської обласної державної адміністрації. Він наголосив, що також хотів би відтермінувати впровадження “червоної зони”, адже Сумщина має потрібні ресурси для контролю над епідеміологічною ситуацією. Крім того, він зазначив, що знижується кількість випадків госпіталізації.