У Сумах планують реконструювати майдан Незалежності

Про це вчора розповіли керівники області разом із відомими архітекторами

Всеукраїнський відкритий архітектурний конкурс в області проводитиметься вперше, а в журі будуть знані не лише в Україні, а в усьому світі митці. Як, наприклад, іспано-французький будівничий Мануель Нуньєс-Яновський. Головою конкурсної комісії визначений народний архітектор України, Президент Української академії архітектури, доктор архітектури, професор дійсний член Української академії архітектури, Лауреат Державної премії України в галузі архітектури Олег Слєпцов.

За словами голови ОДА Дмитра Живицького, конкурс буде оголошено в лютому. Є й призовий фонд, кошти на який виділили меценати. Так, переможець отримає 150 тисяч грн, за ІІ місце передбачено 100 тисяч грн, а за ІІІ місце – 50 тисяч грн. Ну а вже сама реалізація проекту-переможця відбуватиметься за кошти державного, обласного та міського бюджету Сум.

Під час обговорення голова Сумської обласної ради Віктор Федорченко зазначив, що реконструкція головної площі області і осучаснення центру міста назріла вже давно, бо за останні більш як 30 років вона була незмінною.

Очільник депутатського корпусу згадав свій шлях будівельника, особливо у 70-80-ті роки, коли Суми розбудовувалися. «Тоді зводилися мікрорайони, будувалися фабрики й заводи, театри, висаджувалися парки, розроблялася розгалужена інфраструктура. Зараз, за останні десятиліття в місті не було господаря, який би дбав про цілісний архітектурний ансамбль міста, аби воно було красивим, охайним і цікавим як для жителів, так і для туристів. А місто Суми має бути привабливим. Таке завдання стоїть перед нами сьогодні», - наголосив Віктор Федорченко.

Президент Української академії архітектури Олег Слєпцов подякував за запрошення взяти участь у конкурсі щодо реконструкції майдану Незалежності. Він сказав, що разом із командою знаних фахових спеціалістів і студентів профільних вишів будуть працювати так, щоб результат задовольнив усі сторони, і об’єкт став цікавою архітектурною пам’яткою.

Цього ж дня був підписаний Меморандум про взаємодію між Українською академією архітектури, Сумською ОДА і обласною радою.