Сумщина відзначила День соборності України

Голова Сумської облдержадміністрації Дмитро Живицький разом із керівниками обласної ради та Сумської міської ради й представниками громадськості взяв участь в урочистих заходах з нагоди свята та вручив кращим жителям Сумщини державні та обласні відзнаки

Зранку учасники урочистостей поклали квіти до пам’ятного знаку воїнам АТО/ООС на Алеї Слави. А біля пам’ятника Тараса Шевченка привітали жителів області із одним із головних держаних свят.

 

«22 січня 1919 року на Софійському майдані в Києві в урочистій атмосфері відбулося проголошення Акта злуки УНР та ЗУНР в єдину незалежну державу. Саме в цей рік здійснились віковічні мрії, якими жили і за які вмирали кращі сини України, − зазначив голова Сумської облдержадміністрації Дмитро Живицький. − «Однині воєдино зливаються століттями одірвані одна від одної частини єдиної України – Західноукраїнська Народна Республіка і Наддніпрянська Велика Україна». Слова, з «Універсалу соборності», зачитані понад століття тому, сьогодні не менш актуальні».

 

За його словами, українські герої сьогодні знову, як і їх прадіди, самовіддано відстоюють єдину і неподільну Україну.

 

«Ми пишаємося подвигом наших предків, молимося за наших воїнів на сході України. І не маємо права зрадити їх ідеали та пам'ять про кожного з них. Усі ми розуміємо, що Соборність є запорукою успішного розвитку України, кожного її регіону, − наголосив Дмитро Живицький. − Тож нехай під знаменами синьо-жовтого прапору єдиної соборної української держави завжди панує мир і взаємоповага».

 

З нагоди Дня Соборності України голова облдержадміністрації вручив державні нагороди та звання. Зокрема, художник-живописець, член Національної спілки художників України Олександр Чередниченко отримав звання «Народний художник України». Заслуженим лікарем України став завідувачу Шосткинської станції екстреної медичної Анатолій Александренко

А почесне звання «Заслужений донор України» присвоєно донору, ковалю акціонерного товариства «Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання – Інжиніринг» Олександру Булахову та донору, місто Суми Олександру Шкурку.