Сумчанам – про новації у сплаті земельного податку

З 1 січня діє нова нормативна грошова оцінка земель м. Суми. Про це повідомили у Департаменті забезпечення ресурсних платежів.

Технічну документацію з нормативної грошової оцінки земель населеного пункту м. Суми затверджено рішенням Сумської міської ради від 24 грудня 2020 року №80-МР.

Базова вартість одного квадратного метра м. Суми, згідно з цим рішенням, визначена на рівні 497,12 грн.

Попередня нормативна грошова оцінка земель міста діяла з січня 2016 року.

Крім того, постановою Кабінету Міністрів України від 03 листопада 2021 року №1147 «Про затвердження Методики нормативної грошової оцінки земельних ділянок» затверджено нові методологічні засади проведення нормативної грошової оцінки земельних ділянок.

Відповідно до пункту 286.2 статті 286 Податкового кодексу України, у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі, платники плати за землю (крім фізичних осіб), разом з поданням податкової декларації з плати за землю на поточний рік повинні подавати витяг із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки.

Надалі для визначення розміру плати за землю використовується нормативна грошова оцінка землі з урахуванням коефіцієнту індексації.