Завантаження ...

У Сумах планують ремонтувати дороги

5bc655ec5d497292046468_820x360.jpg

Відповідний проєкт було подано на розгляд до Сумської міської ради.

Директором комунального підприємства “Шляхрембуд” на розгляд до міської ради Сум та міського голови були подані пропозиції щодо ремонту доріг в обласному центрі. До документа увійшли об’єкти, які найбільше і давно потребують ремонту, а також ті, чия реставрація не була завершена. Серед таких: вулиці Гагаріна, Малиновського, Металургів, Набережна річки Сумки, Новомістенська, Псільська, Пушкіна, Робітнича, Степана Бандери, Садова, Харківська, Покровська площа та провулок 9-го Травня. Найдорожчим виявилася частина Харківської вулиці від вулиці СКД до Охтирської. На цю дорогу треба буде витратити 30 972 гривні. Також на дрібний ремонт, нанесення дорожньої розмітки та обслуговування світлофорів знадобиться 8 500, 2 500 та 2000 гривень відповідно. Разом ремонт усіх об’єктів у грошовому еквіваленті становитиме 93 056 гривень. 

 

“Звичайно, доріг, які потребують ремонту, в обласному центрі набагато більше, але, нажаль, фінансування, що виділяється з бюджету громади на ремонт доріг, – вкрай обмежене. Навіть цей невеликий перелік перевищує  видатки на поточний ремонт доріг, заплановані у проєкті бюджету Сумської громади на 2022 рік. Тож що залишиться у переліку після прийняття бюджету – наразі невідомо. Нагадаємо, що на 2021 рік департамент інфраструктури міста обрахував потребу та провів тендер на послуги з поточного ремонту вулично-дорожньої мережі та штучних споруд  на території Сумської міської ТГ на суму 150 млн. грн.  Фактичні ж видатки за рік склали 91,4 млн. грн. (з них 4,6 млн. грн. – субвенція з державного бюджету на ремонт дороги до нового садочка в 12-му мікрорайоні), що в півтора рази менше обрахованої замовником потреби.”, - йдеться у повідомленні КП “Шляхрембуд”.

 

Також комунальне підприємство повідомило, що у проєкті бюджету Сум на 2022 рік на ремонт дорожніх покриттів відведено 75 мільйонів гривень. За словами “Шляхрембуду”, цього вкрай недостатньо, адже підвищується вартість послуг, газу, паливно-мастильних матеріалів та мінімальної заробітної плати.