Сум’янам повернули мільйон 

Головне управління Держпродспоживслужби України в Сумській області повідомило, що Верховний Суд України задовольнив касаційну скаргу щодо повернення місту коштів у розмірі 1 мільйону 87 тисяч гривень.

Як відомо, протягом лютого та березня 2019 року Держпродспоживслужба провела плановий нагляд підприємства, яке забезпечує вивезення твердих відходів у Сумах. У підсумку виявилося, що надавач послуг неодноразово помилково розраховував обсяги роботи, собівартості матеріалів та заробітних плат працівників, не відповідав установленому графіку та не мав документів, які б підтверджували факт надання послуг. З цієї причини сум’янам, що співпрацювали з підприємством, довелося помилково переплатити більш ніж мільйон гривень, нарахований у період з 19 липня 2018 по 28 лютого 2019 року. 

 

“На підставі зазначених було складено припис, яким зобов’язано підприємство у місячний термін усунути порушення, шляхом приведення розрахунків тарифів на послуги з організації збирання, вивезення твердих побутових, великогабаритних та ремонтних відходів у відповідності до постанови КМУ від 26.07.2006 №1010 та провести перерахунки зайво нарахованих споживачам приватного сектору коштів у сумі 1 087 584,28 грн”, - йдеться в офіційному повідомленні Головного управління Держпродспоживслужби. 

 

Однак, позов до суду був оскаржений. Виявилося, що зазначене підприємство не несе відповідальності за тарифи: їх встановлює виконавчий комітет Сумської міської ради. Через це Головне управління подало касаційну скаргу вже до Верховного Суду України,  яку 15 грудня 2021 року задовольнили. Тепер сум’янам повернуть перерахований мільйон. 

 

“Постанова Верховного Суду обґрунтована тим, що суди попередніх інстанцій надаючи оцінку спірним правовідносинам, обмежившись наявністю рішення виконавчого комітету Сумської міської ради щодо затвердження норм надання послуг для одноквартирних будинків з наявністю усіх видів благоустрою, не встановлювали наявність чи відсутність та види благоустрою для одноквартирних житлових будинків, яким позивачем надавались послуги з вивезення великогабаритних відходів та не надали належної оцінки відповідним висновкам контролюючого органу. Слід також зазначити, що за заявами Головного управління органами нацполіції та прокуратури було відкрито 3 кримінальних провадження щодо надання підроблених документів та вчинення інших незаконних дій надавачами послуг, які призвели до завищення тарифів на вивезення твердих побутових відходів на суму 9,7 млн. грн”.