На Сумщині визначать профілактичну смугу вздовж державного кордону

Під час службової наради заступник голови облдержадміністрації Вячеслав Печененко наголосив, що профілактичну смугу вздовж державного кордону України в межах Сумської області має бути визначено відповідно до пункту 16 постанови Кабінету Міністрів України від 27 липня 1998 р. № 1147 «Про прикордонний режим» (зі змінами)

Учасникам наради були надані відповідні доручення щодо підготовки та надання пропозицій щодо встановлення профілактичної смуги вздовж державного кордону з метою подальшої підготовки проєкту розпорядження голови Сумської облдержадміністрації.

Довідково

З метою охорони території України від занесення з території інших держав збудників  карантинних хвороб  тварин, занесення або самостійного розповсюдження з-за кордону карантинних об'єктів рослин, а також охорони навколишнього природного середовища уздовж державного кордону встановлюється профілактична смуга.

У профілактичній смузі забороняється утримання і випасання  худоби та здійснення будь-яких операцій з відходами.

Ширина цієї смуги, а також конкретні заходи щодо здійснення на її території контролю за санітарно-карантинним, ветеринарним, фітосанітарним та екологічним станом визначаються облдержадміністраціями разом з територіальними органами центральних органів виконавчої влади, до компетенції яких віднесені зазначені завдання, за погодженням з відповідними органами Державної прикордонної служби (пункт 16 постанови Кабінету Міністрів України від 27 липня 1998 р. № 1147 «Про прикордонний режим» (зі змінами)