Сумський водоканал осучаснює каналізаційне насосне обладнання

КП «Міськводоканал» проводить осучаснення каналізаційного насосного обладнання у рамках виконання інвестиційної програми.

Задля підвищення надійності роботи насосного обладнання та здійснення первинної механічної очистки стічних вод водоканал щорічно виконує заходи з поступового переоснащення каналізаційно-насосних станцій міста сучасними решітками  з нержавіючої сталі в комплекті з пресами та шнеками. Оновлення здійснюється за кошти амортизаційних відрахувань.

«Урамках виконання заходів інвестиційних програм підприємство вже переобладнало механізованими решітками грабельного типу каналізаційні станції № 1А та № 2. У цьому році придбано та встановлено дві сучасні решітки з шафами керування на шостій станції. Впровадження таких заходів дає можливість максимально затримувати в потоці стічних вод сміття, якого за добу може надійти до 300-х кг, та зменшувати навантаження на насоси. Якщо решітки не затримують каміння та ганчір’я, то насоси працюють з перенавантаженням, а інколи виходять з ладу і потребують додаткового ремонту», – зазначає директор комунального підприємства Анатолій Сагач.

Загальна вартість впровадженого заходу інвестиційної програми – 1 млн 845 тис. грн.

Каналізаційна насосна станція № 6 – одна із шести головних станцій міста, які перекачують стічні води в основний напірний колектор, через який стоки надходять до очисних споруд.

Попередні решітки з чорного металу мали значну корозію, не достатньо здійснювали первинну механічну очистку стічних вод від крупногабаритного сміття та потребували негайної заміни.