На Сумщині порушують карантин у 20% шкіл

Про це голові облдержадміністрації Дмитру Живицькому повідомив начальник Головного управління Держпродспоживслужби у Сумській області Віталій Моісеєнко

 

«Пріоритетним напрямком контролю минулого тижня були заклади освіти. Всього перевірено 75 шкіл та 6 закладів дошкільної освіти. Порушення встановлено в кожній 5 школі, тобто у 20% перевірених навчальних закладів, – розповів Віталій Моісеєнко під час апаратної наради. – Найвищий рівень недотримання протиепідемічних вимог у школах Буринської, Роменської, Путивльської, Ямпільської, Конотопської та Сумської міської громад. 14 керівникам закладів освіти за результатами заходів з контролю надані приписи, 6 – притягнені до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу».

 

Усього, за словами Віталія Моісеєнка, в області перевірено 703 суб’єкти господарювання. Порушення виявили у 23,3% перевірених суб’єктів. Тобто факти недотримання карантинних вимог спостерігаються в кожній четвертій перевірці.

Начальник головного управління Нацполіції в Сумській області Сергій Чиж розповів, що на минулому тижні на території області складено 56 адмінпротоколів, винесено 233 постанови за ч.2 ст 44 прим. 3 Кодексу України про адмінправопорушення.

Протоколи склали на 20 суб’єктів господарювання, які проводили свою діяльність в галузі торгівлі, 17 пасажирів громадського транспорту, 6 перевізників, 9 закладів громадського харчування, 4 працівників ринків. Також було закінчено одне кримінальне провадження і направлене до суду з обвинувальним актом за використання підробленого COVID-сертифікату.

Голова облдержадміністрації доручив правоохоронним та контролюючим органам посилити заходи з перевірки у громадах-антилідерах з вакцинації та темпами захворювання на коронавірусну інфекцію.

 

«На Сумщині сьогодні ми вже не «граємось в попередження», а підвищуємо темпи проведення перевірок, особливо в тих громадах, де найбільша захворюваність і найнижчі темпи вакцинації. Ми дуже довго попереджали, роз’яснювали. Тому якщо перевірки виявляють порушення, складайте протоколи», – наголосив Дмитро Живицький.