На Сумщині вшановують пам’ять жертв голодоморів

26-27 листопада в усіх громадах області проходять меморіальні заходи до Дня пам’яті жертв голодоморів

В обласному центрі скорботні заходи із вшанування пам’яті жертв голодоморів розпочнуться 27 листопада о 10.00. У Сквері пам’яті жертв Голодомору (м. Суми, вул. Степана Бандери, неподалік автовокзалу) за участі керівництва області та громадськості відбудуться панахида, покладання квітів та встановлення лампадок до пам’ятника жертвам Голодомору 1932 – 1933 років.

О 16.00 в обласній філармонії, після загальнонаціональної хвилини мовчання, відбудеться концерт-реквієм «Скорботна свічка горіла…».

Усі заходи проводяться з дотриманням вимог законодавства щодо запобігання поширенню COVID-19, у тому числі і правил відвідування закладів культури під час перебування регіону в червоній карантинній зоні.

Нагадаємо, до сьогодні немає точної кількості жертв, що померли внаслідок штучно організованого голоду. Але трагічна цифра вражає своєю жорстокістю. Мільйони людських життів Україна втратила через геноцид 1932-1933 років, масових штучних голодів 1921-1923 та 1946-1947 років. Голодомор став справжнім геноцидомом української нації – він спричинив загибель мільйонів українців, завдав непоправного удару по ментальності та культурі, перервав зв’язок поколінь

Архівні акти про запис у графі «причина смерті – українець» яскраво відображають масштаби трагедії українського народу. Це помста за спротив, за прагнення жити вільно, працювати на власній землі, ростити хліб, народжувати дітей у любові і добрі.

Важка статистика – половина загиблих внаслідок Голодомору − діти та підлітки. За даними Українського інституту національної пам’яті, Голодомор 1932−1933 років забрав життя орієнтовно 1,5 мільйона дітей віком до 10 років. Ціле вимерле покоління юних українців не виросло, не народило дітей.