У Сумах відзначили Міжнародний День анімації

У Сумському Палаці дітей та юнацтва відбулися заходи з нагоди Міжнародного Дня анімації.

У 1892 році наприкінці жовтня художник та винахідник Еміль Рейно (Рено) продемонстрував паризькій публіці «пантоміму що світиться» — рухомі зображення, відтворені на екрані.

В Україні також відзначають День анімації, влаштовуючи фестивалі анімаційного кіно, презентації нових анімаційних фільмів та інші заходи. Саме в цей день прийнято згадувати про досягнення українських митців та внесок українських аніматорів у світове анімаційне кіно. Наприклад, батьком української анімації вважають В’ячеслава Левандовського, який в 1927 році створив перший український мультфільм «Солом’яний бичок». Світові Левандовський подарував два свої винаходи: мультиплікаційну техніку «еклер» та «автоматичний олівець» – пристрій для контролю покадрового руху ляльки у просторі. Славнозвісний Волт Дісней не посоромився запозичити техніку «еклер» й відзняв з її допомогою велику кількість своїх шедеврів. Навіть сучасні глядачі вражені неймовірною реалістичністю рухів персонажів «Білосніжки». А все це завдяки винаходу українця.

З нагоди цього свята у Сумському Палаці дітей та юнацтва в онлайн форматі були презентовані роботи вихованців «Майстерні аудіовізуального мистецтва «Дві черешні» (фундатор Ігор Мироненко, керівник Юлія Мироненко). Це найперші спроби в анімації (техніка стоп-моушн) наймолодших вихованців Палацу, які навчаються у Майстерні всього два місяці.