Завантаження ...

5 жовтня перша відправка строковиків із Сум

5 жовтня перша відправка строковиків із Сум фото

Від жовтня по грудень триватиме осіння призовна кампанія до лав Збройних Сил України та інших військових формувань, під час якої планують відправити на строкову службу 114 сумчан.

Інформували про осінній призов–2021 начальник відділу з питань взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи Станіслав Кононенко та заступник військового комісара Сумського міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки Роман Галасюк.

Як повідомив Станіслав Кононенко, відповідно до вимог Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», Указу Президента України від 24.02.2021 № 71/2021 «Про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2021 році» 9 серпня поточного року було прийнято рішення виконавчого комітету № 395 «Про черговий призов громадян України на строкову військову службу в жовтні–грудні 2021 року на території Сумської міської територіальної громади». І вже з 1 жовтня поточного року починається призов до лав ЗСУ та інших військових формувань громадян України чоловічої статі 1994–2003 років народження, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від строкової військової служби.

Посадовець зазначив, що, згідно з вищезгаданим рішенням виконкому, було затверджено персональний склад міської призовної комісії, визначені завдання для структурних підрозділів міської ради, для міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки та для підприємств та установ, які здійснюють експлуатацію будинків незалежно від підпорядкування та форм власності. Всі вони під час виконання своїх завдань тісно взаємодіють з органами поліції. Також 1 вересня розпочала свою роботу лікарська комісія, де призовники мають змогу пройти медичний огляд та отримати інформацію про стан здоров’я.

Заступник військового комісара міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки сказав, що строкова служба – це вид військової служби, який громадяни України проходять з основною метою здобуття військово-облікової спеціальності, яка в подальшому, за необхідності, буде використана в певних ситуаціях. Він зауважив, що строковиків не залучають до виконання завдань у районі проведення ООС. Вони виконують допоміжні функції у пунктах постійної дислокації, несуть службу для забезпечення життєдіяльності військової частини. Згідно визначеного планового завдання під час чергового осіннього призову військо мають поповнити 114 юнаків громади Сум. Призовники проходитимуть службу у лавах Збройних Сил України, підрозділах Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України, а також у Державній спеціальній службі транспорту.

Роман Галасюк додав, що частим є питання щодо того, що робити, коли не прийшла повістка: «Всі громадяни призовного віку зобов'язані, незалежно від того надійшла повістка чи ні, з'явитися протягом 10 днів до Сумського міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки з дати початку чергового призову».

Також він акцентував увагу на тому, що в березні поточного року Верховною Радою України прийнято Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань виконання військового обов'язку та ведення військового обліку», згідно з яким збільшилися штрафи за порушення правил військового обліку та зберігання військово-облікових документів. Для прикладу, штраф за порушення правил військового обліку становив 80–90 грн, а зараз – від 510 до 850 грн. Але в умовах особливого періоду – сума штрафів починається від 850 грн за перше порушення. За ухилення від призову на строкову військову службу передбачене обмеження волі на строк до трьох років.

«Виконання військового обов’язку, проходження строкової служби – визначені Конституцією України, Законом України «Про військовий обов'язок і військову службу», а також є почесним обов’язком кожного громадянина. Турбуватися строковикам та їх рідним не потрібно, адже, зазначу ще раз, участі в ООС призовники не беруть. Окрім того, кожен юнак перед відправкою проходить безоплатне ПЛР-тестування на наявність коронавірусної інфекції. Якщо тест позитивний – дається відстрочка для відправки до моменту повного одужання», – сказав Роман Галасюк.

Наприкінці минулого року міською радою було прийнято «Цільову Програму з військово-патріотичного виховання молоді, сприяння організації призову громадян на строкову військову службу до Збройних Сил України та військовим формуванням, розташованим на території Сумської міської територіальної громади, у проведенні заходів з оборони та мобілізації на 2021 рік», яка спрямована на розв’язання проблем формування у підростаючого покоління високої патріотичної свідомості, любові до свого народу, його історії, національної гідності та готовності до виконання конституційного обов’язку – захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, виконання виконавчими органами Сумської міської ради делегованих повноважень в галузі оборонної роботи, передбачених ст. 36 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» щодо організації підготовки та проведення призову громадян України на строкову військову службу, а також питань, пов’язаних з матеріально-технічним забезпеченням військових формувань, розташованих на території Сумської міської територіальної громади у проведенні заходів з оборони та мобілізаційної підготовки.

 

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: