Завантаження ...

На Сумщині упродовж доби знешкоджено 39 застарілих боєприпасів, ще 28 виявлено

photo_2021-09-21_11-03-24.jpg

20 вересня групою піротехнічних робіт проведено роботи зі знешкодження чотирнадцятьох артилерійських снарядів калібром 152-мм, 76-мм і 45-мм, шістнадцятьох 50-мм мінометних мін та дев’яти вибухників.20 вересня групою піротехнічних робіт Міжрегіонального центру швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій (м. Ромни), проведено роботи зі знешкодження чотирнадцятьох артилерійських снарядів калібром 152-мм, 76-мм і 45-мм, шістнадцятьох 50-мм мінометних мін та дев’яти вибухників. Небезпечні предмети раніше були виявлені у с. Перекопівка Роменського району та с. Литовка, Чернеччинської ОТГ. Боєприпаси часів минулих війн вивезли у спеціально відведене місце та знищили шляхом підриву.

Цього ж дня на лінію екстреного виклику «101», надійшло повідомлення про виявлення вибухонебезпечних предметів у лісі поблизу с. Перекопівка, Роменського району. Небезпечні знахідки ідентифікували як один 45-мм артилерійський снаряд та двадцять сім 50-мм мінометних мін. «Відголоски» минулих війн знаходилися на відстані до 250 м від житлових будинків.

На місці виявлення застарілих вибухонебезпечних предметів встановлено охорону та надано заявку на знешкодження до Міжрегіонального центру швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Рятувальники наголошують, що при знаходженні боєприпасів не можна їх навіть торкатися, а тим більше намагатися перенести. У жодному разі не користуватися поблизу засобами зв’язку, це може спровокувати вибух. Про можливу небезпеку треба повідомити оточуючих та негайно поінформувати Службу порятунку за номером «101».

Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області