У серпні Сумський рибоохоронний патруль викрив 65 порушень

У серпні 2021 року інспекторами Сумського рибоохоронного патруля проведено дев’ять рибоохоронних рейдів та викрито 65 порушень природоохоронного законодавства, з яких 34 – грубих.У серпні 2021 року інспекторами Сумського рибоохоронного патруля проведено дев’ять рибоохоронних рейдів та викрито 65 порушень природоохоронного законодавства, з яких 34 – грубих. Також складено дев’ять протоколів - за ч. 3 ст. 85 КУпАП (порушення Правил рибальства), два – за ст. 85-1 КУпАП (виготовлення, збут, зберігання чи реклама заборонених знарядь добування (збирання) об'єктів тваринного або рослинного світу) та один - за ч. 1 ст. 88-1 КУпАП (незаконне придбання чи збут водних біоресурсів).

Оформлено 19 актів виявлення та вилучення безхазяйного майна, згідно з якими вилучено 83 од. заборонених знарядь лову.

«Збитки, завдані рибному господарству, за даний період склали 18 759 грн. На порушників накладено 6 545 грн штрафів. Під час проведених заходів державні інспектори вилучили у порушників 121 од. заборонених знарядь лову (70 сіток, загальною довжиною 2,7 км, 50 од. інших знарядь лову і одне знаряддя лову підводних мисливців) та 49 кг водних біоресурсів. Передано до судів 37 справ для притягнення до адміністративної відповідальності», - повідомила в.о. начальника Сумського рибоохоронного патруля Олена Шеремереєвич.

Для прикладу: п’ятого серпня рибінспектори виявили грубе порушення Правил рибальства на р. Сейм в с. Горки Конотопського району. Двоє громадян за допомогою «волока» у заборонений період добули 100 екз. раків. Збитки склали 2 550 грн.

Сьомого серпня рибінспектори задокументували порушення Правил рибальства на водоймі біля с. Грязне Сумського району. Дві особи за допомогою «кімлі» добули 90 екз. раків, загальною вагою 3,8 кг. Сума збитку склала 2 295 грн.

12 серпня аналогічне порушення Правил рибальства зафіксовано на водоймі в с. Катеринівка Охтирського району. Троє рибалок за допомогою «волока» та сітки у заборонений період добули 105 екз. раків, загальною вагою 2,7 кг. Збитки склали 2 677,5 грн.

17 серпня виявили грубе порушення Правил рибальства на р. Десна в с. Пирогівка Шосткинського району. Громадянин добував рибу забороненими знаряддями лову – п’ятьма сітками. В такий спосіб добув по 2 екз. лина, плітки, ляща, карася та 1 екз. щуки, загальною вагою 3 кг. Збитки склали 1 122 грн.

19 серпня рибінспектори задокументували порушення Правил рибальства на р. Івотка в с. Івот Шоскинського району. Громадянин за допомогою «кімлі» добув 3 екз. щуки, загальною вагою 1 кг. Сума збитку склала 1 020 грн.

Цього ж дня зафіксовано грубе порушення Правил рибальства у с. Фесівка Конотопського району. Двоє рибалок за допомогою «волока» добули по 10 екз. плітки та карася сріблястого, загальною вагою 3 кг. Збитки склали 1 020 грн.

На порушників складені протоколи за ч. 4 ст. 85 КУпАП, вилучені знаряддя лову доставлено на склад Сумського рибоохоронного патруля, згідно з опису-оцінки знарядь лову.

Також зафіксовано 9 порушень природоохоронного законодавства та складені протоколи за ч. 3 ст. 85 КУпАП про вчинення адміністративного правопорушення відносно вилову водних біоресурсів з перевищенням дозволеної кількості гачків на одну особу. На порушників накладено штрафів на суму 935 грн.

За постановами судів на громадян, які порушили природоохоронне законодавство, накладено 5,6 тис. грн штрафів.

Оформлено 19 актів виявлення та вилучення безхазяйного майна, згідно з якими вилучено 43 сітки, загальною довжиною 1,9 км, 25 раколовок та 15 «ятерів». У водне середовище випущено більше 16 кг водних біоресурсів.

Крім того, державні інспектори виявляють реалізаторів водних біоресурсів без сертифікатів якості та документів, які б підтверджували законність їх походження. Так, під час перевірки місць незаконної торгівлі водними біоресурсами на ринку міста Шостка виявлено випадок незаконного продажу 15 екз. щуки, загальною вагою 5 кг. На продавця оформлено протокол про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 88-1 КУпАП.

Сумський рибоохоронний патруль закликає рибалок-любителів дотримуватися встановлених вимог Правил рибальства і з повагою ставитись до природних ресурсів. Якщо Ви помітили порушення - прохання терміново повідомляти за номером телефонної «гарячої лінії» (096) 838-25-70 або (0542) 77-90-13.

Довідкова інформація:
Нагадуємо, на Сумщині встановлено термін заборони на лов (добування) річкових раків у період другої линьки з 01 серпня по 30 вересня 2021 року.