Главная страница » Новости » Город и регион » На Сумщині триває підготовка до фестивалю коноплярства «Hempfest»

На Сумщині триває підготовка до фестивалю коноплярства «Hempfest»Під час наради під головуванням тимчасово виконуючого обов’язки голови Сумської облдержадміністрації Тараса Савченка обговорені питання щодо підготовки та проведення етнічно-фольклорного аграрного фестивалю «HempFest». Захід заплановано провести 7-8 серпня 2021 року в с. Сад Сумського району

Програма проведення першого дня фестивалю зорієнтована на широке коло відвідувачів Сумщини та інших областей України, запрошені виробничники галузі з інших країн. Крім того, другого дня (8 серпня), проводитиметься тематичний круглий стіл за участі виробників й переробників конопель Сумщини та інших регіонів України, де зокрема науковці Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН України ознайомлять учасників заходу з власними напрацюваннями в галузі коноплярства.

Довідково. Коноплярство – один з пріоритетних напрямів нішевих видів діяльності в аграрному секторі Сумщини та України. Цього року посівні площі конопель перевищили 500 га, що більше ніж у двічі перевищує минулорічний показник.

Загалом Сумщина є лідером серед регіонів України в галузі коноплярства. На території області селекцією та насінництвом технічних конопель займаються дві наукові установи: Інститут сільського господарства Північного Сходу та Інститут луб’яних культур системи НААН України. Також проводяться відповідні дослідження у Сумському національному аграрному університеті, тривалий час працюють суб’єкти господарювання, які займаються переробкою конопель та виробляють з них продукти харчування, будівельні матеріали, текстильні та косметичні вироби тощо.

Добавить в: