У Сумах запрацював перший міський комунальний комп’ютерний томограф

У КНП «Клінічна лікарня Святого Пантелеймона», яке ввійшли до нового переліку закладів для госпіталізації пацієнтів із COVID-19, відкрили кабінет комп’ютерної томографії.У КНП «Клінічна лікарня Святого Пантелеймона», яке ввійшли до нового переліку закладів для госпіталізації пацієнтів із COVID-19, відкрили кабінет комп’ютерної томографії.

Дослідження проводяться на апараті Insitum 32 виробництва компанії SinoVision. Це мультизрізовий комп'ютерний томограф на 32 зрізи для рутинних і поглиблених діагностичних обстежень, малоінвазивних втручань під контролем КТ. Серед особливостей рентгенівських сканерів компанії SinoVision – знижене променеве навантаження, прискорене сканування з одержанням чіткого і детального зображення, що дозволяє виявляти дрібні патологічні зміни в будь-якій частині організму людини. Апарат можна застосовувати для дослідження кістково-м'язової системи, структур головного мозку, органів черевної порожнини і малого тазу, ангіографії магістральних і периферичних кровоносних судин.

«Минулого року і на початку поточного мала місце ситуація, коли спостерігалися величезні черги в приватних структурах, які мали апарати комп’ютерної томографії. Тоді постійно змінювалася вартість цієї послуги, яка була необхідна для встановлення діагнозу. Але йдеться не лише про коронавірус, а й інші захворювання, які необхідно діагностувати, а за допомогою цього апарата – це можна зробити швидко та вчасно», – зазначив міський голова Олександр Лисенко.

Під томограф облаштували спеціальне приміщення. Торік за рахунок коштів на соціально-економічний розвиток регіонів (1,3 млн грн), отриманих за сприяння Народного депутата Ігоря Васильєва, здійснили реконструкцію поліклініки, здобувши добудову площею 86 м2.

Апарат був придбаний у лізинг. Кошти за нього (12,99 млн грн) мають бути повернуті впродовж 18 місяців без додаткових виплат.

Директор КНП «Клінічна лікарня Святого Пантелеймона» Володимир Поцелуєв повідомив, що заклад має дозвіл Київського научно-технічного центру з радіаційної безпеки на використання приміщення, що відповідає вимогам розміщення в ньому КТ, також отримано санітарний та технологічний паспорти на кабінет, необхідні дозволи.

«Добре, що зараз немає спалаху, але ми бачимо, що відбувається в наших сусідів і в Європі, тому готуємося до четвертої хвилі. Ми є однією з дев’яти опорних лікарень, де лікують COVID-19, тож, хворим буде зручно: пацієнт надходить, ми робимо йому КТ-легень, і він відразу потрапляє на стаціонарне лікування, де лікарю зрозуміло, яке ушкодження легень, є воно чи немає, і в залежності від цього призначається лікування», – сказав Володимир Поцелуєв.

Для роботі на обладнанні підготували чотирьох лікарів і чотирьох рентгенлаборантів, що дає змогу працювати в цілодобовому режимі.

Пацієнтів стаціонару КНП «Клінічна лікарня Святого Пантелеймона» обстежуватимуть безоплатно. Іншим робитимуть КТ на платній основі. Вартість наразі прораховують, але вона точно буде нижчою, ніж у приватних медзакладах. Обстеження амбулаторних хворих проводитиметься за попереднім записом через кол-центр КНП.

Очільник міста повідомив, що вже придбано апарат КТ для КНП «Клінічна лікарня № 5», а також сумська громада фінансово долучиться до закупівлі такого ж обладнання для КНП «Сумський обласний клінічний онкодиспансер».