У сумській лікарні застосовують новий лапароскопічний метод лікування пацієнтів

Лікарі хірургічного відділення КНП «Центральна міська клінічна лікарня» лапароскопічно прооперували двох пацієнтів з грижею стравохідного отвору діафрагми.Лікарі хірургічного відділення КНП «Центральна міська клінічна лікарня» лапароскопічно прооперували двох пацієнтів з грижею стравохідного отвору діафрагми.

Як зазначають пацієнти, вони потерпали від проблеми вже декілька років поспіль. Лікування у терапевтів і гастроентерологів не давало належного результату.

«За результатами діагностики у пацієнтів була виявлена грижа стравоходу III cтупеня, коли над діафрагмою знаходяться абдомінальний відділ стравоходу і частина шлунка. При такій патології частина шлунка з черевної порожнини виходить в грудну порожнину – через стравохідний отвір діафрагми, що з часом може призвести навіть до онкології, – розповідає лікар-хірург Дмитро Чубун. – Це було показанням до оперативного втручання. В їхньому випадку була застосована лапароскопічна фундоплікація. Суть такого оперативного втручання – повернути шлунку своє нормальне анатомічне положення і створити «манжету» з власних тканин пацієнта (шлункової стінки) ,щоб попередити потрапляння в стравохід шлункового вмісту. Завдяки ушиванню стравоходу отвір діафрагми набув природних розмірів».

Як відзначає спеціаліст, раніше втручання з приводу такої проблеми виконувалися відкритим способом – із великим розрізом черевної стінки, що в післяопераційному періоді супроводжувалося довготривалим відновленням та больовим синдромом. До того ж, від розрізу лишався шрам.

«Зараз, завдячуючи сучасному обладнанню, яке є у нашій лікарні, ми проводимо такі операції лапароскопічно – без розрізу, – пояснює лікар. – Робиться п'ять маленьких проколів у передній черевній стінці, через які заводяться спеціальні інструменти і відеокамера. Всі маніпуляції в ході лапароскопії виконуються під візуальним контролем, що дозволяє виключити пошкодження важливих анатомічних структур».

Лікарі зазначають, – переваги цієї методики в малій травматичності, а період відновлення і реабілітації займає мінімум часу. До кінця першої доби пацієнти вже вставали, ходили і почали вживати рідку їжу, а через 2–3 дні були виписані додому. Найголовніше, що після операції повністю відпадає необхідність прийому медикаментів і дотримання строгої дієти.