У Сумах планують додатково виділяти кошти для ремонту ліфтів

Очільник Сум Олександр Лисенко під час апаратної наради доручив опрацювати питання, пов’язані з ремонтом ліфтів у Сумах та додатково виділення коштів для цих робіт.Очільник Сум Олександр Лисенко під час апаратної наради доручив опрацювати питання, пов’язані з ремонтом ліфтів у Сумах та додатково виділення коштів для цих робіт.

Керівник обласного центру зазначив, що під час засідання постійної комісії з питань планування соціально-економічного розвитку, бюджету, фінансів, розвитку підприємництва, торгівлі та послуг, регуляторної політики обговорювалося питання додаткового виділення коштів для ремонту ліфтів: «Порушувалося питання про додаткове виділення коштів (для ремонту ліфтів – Ред.) на наступній сесії загальною сумою близько 15 млн грн. Також питання можливості мешканців швидше вирішити свої проблеми: це, можливо, кредитування, можливо, зміни до програми щодо першочерговості тих, хто зібрав 50 % для виконання робіт, погашення відсотків за кредитом, якщо мешканці взяли його для ремонту ліфта. Сьогодні існують такі можливості для ОСББ, але вони повинні бути і для всіх інших. Якщо мешканці приймають рішення взяти кредит, ми повинні погашати відсотки за кредитом. Ми повинні пришвидшити вирішення даного питання».

Олександр Лисенко також доручив проконтролювати виконання поточного ремонту ліфтів профільному заступнику міського голови Миколі ВОЙТЕНКУ зібрати нараду щодо пошуку шляхів для комплексного вирішення даного питання.

Директор департаменту інфраструктури міста Олександр Журба повідомив, що зараз готуються зміни до «Цільової програми капітального ремонту, модернізації, заміни та диспетчеризації ліфтів на 2020–2022 роки», терміни її виконання планують подовжити до 2024 року.

«На найближчу сесію вносяться зміни до порядку співфінансування частки мешканців, щоб надати можливість першочергових ремонтів тим, хто фінансує 50 % і 10 % від вартості робіт. На наступній сесії буде розглядатися порядок відшкодування з бюджету Сумської міської територіальної громади частини відсоткових ставок за кредитами, залученими ОСББ (управителями багатоквартирних будинків) міста на проведення капітальних робіт у багатоквартирних житлових будинках. Все готове і опубліковане на Інформаційному порталі Сумської міської ради», – повідомив посадовець.

Питання щодо ремонту ліфтів є важливим для розвитку галузі ЖКГ, тому воно перебуває на особистому контролі міського голови.