Котельня СНАУ планує змінити тарифи

СНАУ інформує споживачів про намір здійснити зміни діючих тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води.Сумський національний аграрний університет інформує споживачів про намір здійснити зміни діючих тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води.

СНАУ керуюється розділом ІІ Порядку інформування споживачів про намір зміни цін/тарифів на комунальні послуги з обґрунтуванням такої необхідності, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 05.06.2018 № 130 (далі – Порядок).

На даний час розрахунки за надання послуг з постачання теплової енергії та постачання гарячої води СНАУ з населенням, бюджетними організаціями та іншими споживачами проводяться згідно з рішенням виконавчого комітету Сумської міської ради від 18.08.2020 № 434 «Про внесення змін до рішення виконавчого комітету Сумської міської ради від 21.08.2012 № 439 «Про тарифи на теплову енергію Сумського національного аграрного університету» (зі змінами).

З часу прийняття діючих тарифів на теплову енергію збільшилась мінімальна заробітна плата на 27%, індекс споживчих цін за три роки зріс приблизно на 6%, відбулося зростання вартості електричної енергії на 30%, вартості природного газу – у 2,4 рази. Рівень відшкодування населенням фактичних витрат встановленим тарифом станом на 01.06.2021 складає близько 60 %.

На підставі вищевикладеного виникла необхідність приведення тарифів на теплову енергію до економічно обґрунтованого рівня шляхом їх перерахунку і зміни.

У зв’язку із зазначеним, СНАУ здійснив розрахунок тарифів на теплову енергію, що є необхідним кроком для забезпечення надання послуг належної якості та в повному обсязі. Потрібно зазначити, що у розрахунках тарифу були враховані зміни до Порядку формування тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, внесені постановою КМУ від 10.06.2020 № 467. Відповідно до зазначеного документа ціна газу в тарифі становить 5595,72 грн (без ПДВ) за 1000 куб. м (склалася протягом опалювального періоду, що передує планованому періоду); ціна електричної енергії – 3,23 грн (без ПДВ) за 1 кВт*г (склалася за шість календарних місяців, що передують місяцю подання розрахунків тарифів на планований період). Також у тарифах на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання були враховані обігові кошти за рахунок планованого прибутку в розмірі 4%, що передбачено постановою КМУ від 16.06.2021 № 613. Цим документом було внесено зміни до постанови КМУ від 01.06.2011 № 869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на комунальні послуги» (зі змінами).

Згідно з Порядком СНАУ приймає зауваження і пропозиції від фізичних та юридичних осіб протягом 7 календарних днів з дня розміщення повідомлення за адресою: 40021, м. Суми, вул. Герасима Кондратьєва, 160, e-mail: admin@snau.edu.ua.

Структура витрат