Главная страница » Новости » Город и регион » На Сумщині відкриють ще один сучасний навчально-практичний центр дуальної освіти

На Сумщині відкриють ще один сучасний навчально-практичний центр дуальної освітиЗа підтримки голови Сумської облдержадміністрації Дмитра Живицького, голови обласної ради Віктора Федорченка та Сумської міської ради відбулося підписання «Угоди про співпрацю» між Департаментом освіти і науки Сумської облдержадміністрації, Концерном «НІКМАС» та Сумським центром професійно-технічної освіти. Угодою зафіксовано наміри сторін щодо створення механізму роботи з підготовки робітничих кадрів, які відповідали б вимогам сучасності, в тому числі й створення сучасного навчально-практичного центру

«Сьогоднішній захід є продовженням багаторічної роботи обласної влади щодо реалізації проектів дуальної освіти в нашій області. Адже Сумщина була першою в Україні, хто започаткував таку співпрацю в галузі профтехосвіти, – зазначив голова облдержадміністрації. – Така модель співпраці бізнесу, навчальних закладів і влади є запорукою того, що підприємства матимуть кваліфікованих працівників, студенти будуть «заточені» під конкретне виробництво і забезпечені робочими місцями».

Дмитро Живицький наголосив, що облдержадміністрація зацікавлена в тому, щоб випускники закладів профтехосвіти Сумщини мали гарантоване робоче місце, були забезпечені гідною заробітною платою і працювали саме на економіку Сумської області.

Віктор Федорченко повідомив, що Сумський центр професійно-технічної освіти знаходиться на стадії передачі в комунальну власність. Тож обласна влада бере його «під своє крило», щоб цей заклад готував кадри саме для підприємств Сумщини.

Директор ДПТНЗ «Сумський центр професійно-технічної освіти» Віталій Мельник розповів, що у наступному році закладу виповнюється 100 років. У центрі навчається 505 учнів. Молоді спеціалісти мають широкий вибір професій, адже в закладі відкрито 18 напрямів навчання.

«До грудня у нас буде створений новий сучасний навчально-практичний центр з професії «Верстатник широкого профілю, оператор верстатів з програмним керуванням». Бюджет цього центру – більше 4 млн грн. Це будуть сучасні нові верстати, інструменти, новий клас. Центр для навчання за цією спеціальністю буде другий в Україні. Такий є лише в Запорізькій області. Робимо все це за підтримки бізнесу, обласної та міської влади», – зазначив Віталій Мельник.

Директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Вікторія Гробова підкреслила, що в області триває робота з розробки Стратегії розвитку професійно-технічної освіти.

«Нам необхідно готувати працівника, який затребуваний на ринку праці Сумщини та України. І дуальна освіта – це та форма навчання, коли учні набувають знань і вмінь на підприємствах, де вони будуть згодом працювати», – наголосила Вікторія Гробова.

Добавить в: