Главная страница » Новости » Город и регион » У Сумах будуть вирішувати проблему з водовідведенням у художньому музеї

У Сумах будуть вирішувати проблему з водовідведенням у художньому музеїГолова Сумської облдержадміністрації Дмитро Живицький прокоментував журналістам телеканалу «Суспільне. Суми» питання щодо реставрації Сумського обласного художнього музею ім. Никанора Онацького

«Проблема у музеї відома і давня, – зазначив Дмитро Живицький. – Основне питання, яке необхідно вирішувати негайно, це питання водовідведення. На цьому тижні ми з відповідними фахівцями проінспектуємо художній музей. Запропонуємо і міській владі долучитися до цього проекту. Я впевнений, що міський голова та представники міської ради нам не відмовлять і ми разом знайдемо рішення, завдяки якому зможемо цю проблему ліквідувати».

Також, за словами голови облдержадміністрації, необхідно шукати шляхи щодо розширення приміщення музею.

«Сьогодні в запасниках зберігається чимало творів мистецтва, які заслуговують, щоб бути презентованими. А жителі Сумської області та наші гості заслуговують на те, щоб мати доступ до всіх цих експонатів. Тому це питання буде на особливому контролі обласної влади», – наголосив Дмитро Живицький.

Довідково. Сумський художній музей розміщений в споруді, збудованій наприкінці ХІХ століття. Тут зберігаються понад 17 тисяч творів мистецтва. Це твори українського та зарубіжного образотворчого і декоративного мистецтва ХVІ – ХХІ ст. Основу складає колекція відомого промисловця і мецената Оскара Гансена. З них експонують лише 6%. Решта – в запасниках у напівпідвальному поверсі. Музей потребує капітального ремонту, а також розширення площі для експонування творів мистецтва.

Добавить в: