Завантаження ...

У Сумах обговорили питання підтримки енергоефективності та впровадження енергетичного менеджменту

DSC_0023.jpg

Керівництво міста обговорило з представниками проєкту «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні» питання підтримки енергоефективності та впровадження енергетичного менеджментуКерівництво міста обговорило з представниками проєкту «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні» питання підтримки енергоефективності та впровадження енергетичного менеджменту в громадах та зниження використання енергетичних ресурсів та викидів парникових газів в атмосферу.

Нагадаємо, за результатами участі в конкурсному відборі проєкту Сумську міську раду обрали в якості партнера даного проєкту, що впроваджується в Україні компанією «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH» за дорученням Урядів Німеччини та Швейцарії, та який покликаний підтримати нашу державу в прагненні стати більш енергоефективною.

Заступник міського голови Тамара Іщенко від імені очільника громади Олександра Лисенка висловила подяку старшому координатору Володимиру Перегудову та консультанту Олегу Масленнікову проєкту «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні» за візит і змогу взяти участь у впровадженні цієї ініціативи, допомогу та підтримку в його реалізації.

«Німецьке товариство GIZ посідає почесне місце нашого надійного, високопрофесійного, ефективного та відповідального партнера. Ми прийняли всі вимоги та рекомендації, консультативну та інформаційну підтримку, розпочали роботу на окремому проєкті та, звісно, сподіваємося на плідну конструктивну співпрацю у сфері розвитку муніципального господарства. Адже енергоефективність, як ключ до енергонезалежності та складова національної безпеки є пріоритетом для сумської громади та держави в цілому. Тому, розуміючи гостру необхідність впровадження таких заходів, працюватимемо на результат – покращення і забезпечення належних умов у закладах бюджетної сфери», – підкреслила посадовець.

Крім цього, директор департаменту фінансів, економіки та інвестицій Світлана Липова, заступник директора департаменту фінансів, економіки та інвестицій Тетяна Кравченко, заступник начальника відділу екології, енергозбереження та розрахунків за енергоносії Сергій Скопов, головні спеціалісти департаменту фінансів, економіки та інвестицій Анна Галузинська та Олена Данильченко під час зустрічі поінформували гостей щодо основних досягнень й позитивних аспектів впровадження проєктів із залученням кредитних, грантових коштів міжнародних організацій. Зокрема, мова йшла про успішне функціонування системи енергоменеджементу відповідно до міжнародного стандарту ISO 50001:2018 року.

Так, комплексно термомодернізовано 10 установ: утеплено покрівлю та фасад шкіл №№ 1, 22, 24, 25, НВК № 42, Піщанської школи № 2, ДМШ № 2, КУ «Центр учасників бойових дій», КНП «Дитяча клінічна лікарня Святої Зінаїди» (старий корпус на вул. Троїцька, 28, поліклініка на вул. І. Сірка, 3).

Повністю утеплено фасад в НВК № 16, школі № 29, ДНЗ №№ 2, 14, 22, 38, бібліотеці-філії № 5, дитячій музичній школі №№ 1, 4, центрі реінтеграції бездомних осіб.

Продовжуються роботи з утеплення фасадів нового корпусу КНП «Дитяча клінічна лікарня Святої Зінаїди» в рамках співпраці з Північною екологічною фінансовою корпорацією (кредит НЕФКО) та шкіл №№ 7, 9 в рамках проєкту «Підвищення енергоефективності в освітніх закладах м. Суми» (грант ЄС).

Також встановлено систему погодного регулювання тепла в 22 закладах бюджетної сфери, заплановано проведення комплексних заходів з модернізації будівель та інженерних мереж 12 дитячих садочків із залученням кредитного інвестиційного ресурсу Європейського інвестиційного банку та передбачено реалізацію енергетичного проєкту часткової термомодернізації фасаду будівлі школи № 2 ім. Д. Косаренка в рамках проєкту «Впровадження європейської енергетичної відзнаки в Україні», що здійснюється Швейцарською Конфедерацією.

Своєю чергою координатор проєкту «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні» Володимир Перегудов зазначив, що хоча їхній проєкт орієнтований на технічну допомогу – консультації і навчання, однак самі семінари є доволі простими та практичними за своїм характером.

Загалом візит представників проєкту в Сумах триватиме два дні. Сьогодні вони опрацюють хід його реалізації, верифікуючи дані, а наступного дня оглянуть стан КНП «Дитяча клінічна лікарня Святої Зінаїди», КНП «Клінічна лікарня № 4» та ДНЗ № 33 «Маринка» (ясла-садок).