Завантаження ...

Чим дихали сумчани у травні

povitrya.jpg

Відділ екології, енергозбереження та розрахунків за енергоносії з посиланням на обласний центр з гідрометеорології інформує щодо стану забруднення атмосферного повітря у місті в травні.Відділ екології, енергозбереження та розрахунків за енергоносії з посиланням на обласний центр з гідрометеорології інформує щодо стану забруднення атмосферного повітря у місті в травні.

Спостереження за вмістом пилу, діоксиду сірки, оксиду вуглецю, діоксиду та оксиду азоту, аміаку, формальдегіду проводились щоденно на трьох стаціонарних постах.

Упродовж травня було відібрано 1041 пробу атмосферного повітря.

Середньомісячні концентрації по місту перевищували санітарні норми в атмосферному повітрі по пилу в 1,8 раза, діоксиду азоту – в 2,6 раза, формальдегіду – в 1,5 раза. Інші інгредієнти, що визначались, були нижче санітарних норм.

У травні на ПСЗ № 5 (вул. Металургів) середньомісячний вміст по пилу перевищував рівень ГДК в 2,1 раза, діоксиду азоту – в 3,1 раза, формальдегіду – в 1,5 раза.

Середньомісячна концентрація перевищувала ГДК по пилу в 1,8 раза, діоксиду азоту – в 1,9 раза на ПСЗ № 4 (вул. Харківська), а по пилу – в 1,5 раза, по діоксиду азоту – в 1,9 раза на ПСЗ № 3 (вул. Сумсько-Київських дивізій).

У звітному місяці зафіксовано перевищення максимально разової концентрації по діоксиду азоту в 1,1 раза: два випадки на ПСЗ № 5 (вул. Металургів).

У порівнянні з попереднім місяцем рівень забруднення атмосферного повітря міста діоксидом азоту, оксидом азоту, діоксидом сірки та формальдегідом збільшився, пилом – зменшився, а оксидом вуглецю та аміаком – залишився майже на попередньому рівні.

Високих та екстремально високих рівнів забруднення атмосферного повітря у травні не спостерігалось.

Спостереження за рівнем радіаційного забруднення атмосферного повітря щоденно проводила авіаметеорологічна станція Суми. Радіаційний фон протягом травня становив по місту 12–14 мкР/год і не перевищував допустимих значень.