Главная страница » Новости » Город и регион » У Сумах вшанували ратний подвиг легендарного маршала авіації Івана Кожедуба

У Сумах вшанували ратний подвиг легендарного маршала авіації Івана КожедубаМіські та обласні посадовці, представники ветеранських і громадських організацій та молодь вшанували видатного льотчика-винищувача, тричі героя, легендарного маршала авіації Івана Кожедуба з нагоди 101-ї річниці з Дня його народження.

На початку заступник міського голови Тамара Іщенко подякувала всім, хто завітав віддати честь повітряному асу та земляку, який пройшов дві війни, й водночас закликала молодь пронести пам’ять про свого славного предка через віки і покоління.

«Сьогодні йому виповнився б 101 рік, та, на превеликий жаль, з життя Іван Микитович пішов у 71, коли був ще такою молодою, неординарною особистістю, яка викликала подив і захоплення. На його плечах, як і решті того надзвичайного покоління, витримано тягар кровопролитної війни, що забрала не тільки людські життя, а й матеріальні ресурси. Пам’ять про нашого героя житиме вічно, він завжди дивитиметься на нас з висоти пташиного польоту, із-за хмар, з височини, а ми наслідуватимемо його патріотизм, мужність і відвагу», – наголосила посадовець.

Тамара Іщенко нагадала основні віхи життя прославленого земляка та повідала присутнім легенду, за якою німецькі льотчики приїжджали до с. Ображіївка Шосткинського району, звідки родом сам Кожедуб, щоб подивитися, де народжуються такі герої, з якої землі ростуть.

Сумський скульптор, Заслужений художник України Олег Прокопчук, який власне і є автором пам’ятника на честь легендарного льотчика, розповів історію його створення.

Крім цього, присутніх поінформували щодо військових здобутків й особистих якостей Івана Кожедуба, котрими захоплювались раніше й нині.

Завершили вшанування тематичним концертом.

Добавить в: