Главная страница » Новости » Город и регион » На Сумщині за минулу добу два боєприпаси знешкоджено, ще шість виявлено

На Сумщині за минулу добу два боєприпаси знешкоджено, ще шість виявлено17 травня, групою піротехнічних робіт Міжрегіонального центру швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій (м. Ромни), проведено роботи зі знешкодження 82-мм мінометної міни та протитанкової міни ТМ-35. Небезпечні знахідки раніше виявили у с. Пушкарівка, Сумського району та с. Сонячне, що на Охтирщині.

Цього ж дня, о 08:29, до Служби порятунку «101», надійшла інформація про знайдення предмету схожого на боєприпас в лісі неподалік с. Котівка, що на Путивльщині. Ним виявилася 82-мм мінометна міна. Небезпечна знахідка знаходилася на відстані до 1 км від житлових будинків.

О 15:00, у річці Псел на глибині 1,5 м в с. Миропілля, що на Краснопільщині, громадяни виявили 120-мм мінометну міну. Застарілий боєприпас знаходився на відтані до 1 км від житлових будинків.

О 15:35, у лісі поблизу с. Перекопівка, Роменського району, місцевими мешканцями було виявлено два артилерійські снаряди калібром 45-мм та 152-мм. «Відголоски» знаходилися на відстані до 600 м від житлових будинків.

О 15:45 на кладовищі, с. Великий ліс, що на Липоводолинщині виявили 76-мм артснаряд. Застарілий боєприпас часів минулих війн знаходився на відстані до 500 0м від житлових будинків.

Після цього, о 15:50 в полі с. Зарічне, що на Тростянеччині, на відстані до 300 м від житлових будинків, місцеві мешканці виявили 82-мм мінометну міну, часів війни.

На місцях небезпечних знахідок правоохоронцями виставлено охорону, надано заявку на знешкодження до Міжрегіонального центру швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Рятувальники наголошують, що при знаходженні боєприпасів не можна їх навіть торкатися, а тим більше намагатися перенести. У жодному разі не користуватися поблизу засобами зв’язку, це може спровокувати вибух. Про можливу небезпеку треба повідомити оточуючих та негайно поінформувати Службу порятунку за номером «101».

Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області

Добавить в: