Главная страница » Новости » Город и регион » Чи є перспектива у сумських культурних проектів?

Чи є перспектива у сумських культурних проектів?Нуль - саме стільки сумських культурних проектів було підтримано і реалізовано Українським Культурним Фондом у минулому році. Нещодавно Фонд виклав у публічний простір офіційний звіт за 2020 рік, його можна знайти і почитатати за цим посиланням: https://ucf.in.ua/storage/docs/23042021/%20версія%20річного%20звіту%20УКФ%20за%202020%20рік_9bd7ac4e7d45559ebf74ba2a06dfaa616f5a10c2.pdf.

Також Фонд зробив географічну мапу проєктів, реалізованих у минулому році. Сумська область разом із окупованим Кримом - це єдині регіони, в яких не було підтримано жодного проекту. Це дуже прикро, адже саме цікавих сучасних фестивалів та проектів так не вистачає нашому місту і регіону. Що це? Збіг обставин, повна апатія місцевого громадського сектору чи елементарна низька кваліікація сумських проектів та культурних менеджерів? Чи є якась тенденція до географічної дискримінації? Про це у своїх коментарях під відповідним постом на сторінці Фонду також пише продюсерка культурних проектів в Сумах та інших регіонах України, громадська діячка Ольга Ковалевська:

Чи є така можливість, що існують певні "сліпі зони" на українській мапі для експертів УКФ? Сумська область, наприклад… Просто цього року щось мої друзі з Сум звернули увагу, що пройшли у топ за рейтингами заявки із Західної України, навіть із дуже маленьких сіл, а місто Суми проігнороване (вони подали 3 заявки на різні програми). I тут ця мапа, невже це не збіг? До речі, мої заявки від ГО, зареєстрованої у Сумській обл., теж не пройшли.

Об’єктивності заради слід зауважити, що проекти, підтримані УКФ, розподіляються досить нерівномірно. Лідером за кількістю минулого року стали місто Київ (116 проектів) та Львівська область (39 проектів), Також є кілька областей-середняків: Одеська, Харківсбка, Рівненська, Закарпатська, Iвано-Франківська, Хмельницька, Волинська із 7-15 реалізованими проектами. Решта ж областей мають лише по кілька проектів. Очевидний перекос столичних проетів, а також більша успішність регіонів із Західної України.

Тож чим ми гірші, Сумчани? Давайте вчитися менеджменту культурних проектів, придумувати та втілювати у життя цікаві культурні заходи і фестивалі. Якщо виходить у інших регіонів, вийде і у нас!

Довідка

Український культурний фонд ‒ це державна установа, створена у 2017 році, на підставі відповідного Закону України, з метою сприяння розвитку національної культури та мистецтва в державі, забезпечення сприятливих умов для розвитку інтелектуального та духовного потенціалу особистості і суспільства, широкого доступу громадян до національного культурного надбання, підтримки культурного розмаїття та інтеграції української культури у світовий культурний простір. Підтримка проектів Українським культурним фондом здійснюється на конкурсних засадах. Сайт організації: https://ucf.in.ua.

Сектори підтримки з боку Українського культурного фонду

  • Аудіовізуальне мистецтво (кіно, телебачення, відео-арт, диджитал-арт, нові медіа, відеоігри, віджеїнг);
  • Культурні та креативні індустрії ( фестивалі та заходи, культурні й креативні простори , креативне підприємництво, інновації);
  • Перформативне та сценічне мистецтво (театр, балет, танець, цирк, музичні вистави (мюзикл, опера), перформанс, геппенінг);
  • Візуальне мистецтво (живопис, графіка, мозаїка, естамп, інсталяція, плакат, літографія, муралізм, стріт-арт, ленд-арт, скульптура, фотографія, паблік-арт);
  • Візуальне мистецтво (живопис, графіка, мозаїка, естамп, інсталяція, плакат, літографія, муралізм, стріт-арт, ленд-арт, скульптура, фотографія, паблік-арт)
  • Культурна спадщина (бібліотеки, музейна справа, архіви, ремесла, матеріальна та нематеріальна культурна спадщина)
  • Література та видавнича справи (книги, періодика, журнали, друковані ЗМІ, літературні фестивалі)
  • Аудіальне мистецтво (жива/відтворена музика, саунд-арт, радіо)


Добавить в: