Главная страница » Новости » Город и регион » Команда СНАУ стала переможцем конкурсу проєктів і планує створити туристичний маршрут маєтком Ліщинських

Команда СНАУ стала переможцем конкурсу проєктів і планує створити туристичний маршрут маєтком ЛіщинськихОдним із елементів розвитку туризму у Сумському районі є відродження історико-архітектурних пам’яток. За 29 км від Сум знаходиться унікальний маєток Ліщинських збудований наприкінці ХІХ ст. за проєктом архітектора Василя Герасимовича Залеського, який зберігся і нині продовжує дивувати своєю художньою оригінальністю. Унікальність парку для Сумської області полягає у тому, що тут зустрічаються не характерні для регіону дереваː платани, гінкго, бархат амурський, горіхи сірий і чорний, срібляста ялина, сосна Веймутова, ялина каліфорнійська, канадська і віргінська, клен червоний і Шведлера.

Цей об’єкт міг би стати справжнім туристичним магнітом Сумщини, сприяючи розвитку територію та добробуту людей, які живуть тут.

З такою ідеєю на обласний пітчинг проєктів від Британської ради та Управління молоді та спорту Сумської ОДА подалися представники Сумського національного аграрного університету. І перемогли! Тож тепер автори проєкту зможуть отримати фінансову підтримку на його реалізацію.

В рамках проєкту команда, яку на пітчингу представляла Світлана Ярощук, планує разом з місцевою владою розробити туристичний маршрут, обладнати зони для відпочинку та інформаційні стенди на території садово-паркового комплексу маєтку Ліщинських, а також висадити нові дерева, залучивши місцевих мешканців до створення та догляду за цим об’єктом. Вже в ході реалізації організатори проєкту планують провести перші екскурсії – для учнів Новосічанської ЗОШ та студентів Сумського НАУ.

Вітаємо науковців СНАУ з перемогою у конкурсі та бажаємо успіхів та натхнення в реалізації цього важливого проєкту. Переконані, що він сприятиме промоції Сумської області як осередку для зеленого туризму, патріотичного виховання дітей та молоді, а також сталого розвитку сумських громад.

Добавить в: