Главная страница » Новости » Город и регион » Результати останніх карантинних перевірок у Сумах

Результати останніх карантинних перевірок у СумахУ Сумах протягом минулого тижня мобільні групи з контролю за дотриманням карантину, створені за розпорядженням міського голови Олександра Лисенка, склали 103 протоколи за порушення епідемічних правил.

Загалом у період із 19 по 25 березня, як поінформував начальник відділу з питань взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи Станіслав Кононенко, мобільними групами з контролю за виконанням вимог чинного законодавства України щодо запровадження карантинних заходів було проведено 341 перевірку на працюючих об’єктах, що здійснюють господарську діяльність на території Сум, у тому числі в кафе, магазинах, аптеках, закладах побутового обслуговування, транспортних засобах, які перевозять пасажирів тощо.

За грубе порушення карантинних заходів, ігнорування маскового режиму тощо складено 103 протоколи за статтею 44-3 КУпАП. Проводились профілактичні бесіди з адміністраторами та працівниками об’єктів господарювання щодо недопущення порушень протиепідемічних норм чинного законодавства України.

Крім цього, для посилення контролю щоденно працювали військовослужбовці військової частини 3051 Національної гвардії України для оперативного реагування та контролю за дотримання вимог чинного законодавства України щодо запровадження карантинних заходів на території Сумської міської територіальної громади в складі 12 мобільних груп (10 піших патрулів та два патрулі на автомобілі), які за аналізований період провели 42 профілактичні бесіди.Також, враховуючи складну епідситуцію щодо захворюваності на коронавірус, розпочали працювати додаткові мобільні групи за участі працівників виконавчого комітету міської ради. Так, було проведено 387 профілактичних заходів з мешканцями міста з приводу дотримання ними чинного законодавства України. За інформацією керівників додаткових мобільних груп, інформаційно-роз’яснювальна робота в цілому сприймається сумчанами позитивно.

Притягнуто до адміністративної відповідальності за порушення правил карантину 21 особу, доповів заступник начальника Сумського відділу поліції ГУНП в Сумській області Олександр Дідусьов, а загалом 182. Зокрема 16 протоколів було складено на осіб за перебування в громадських місцях без засобів індивідуального захисту і п’ять протоколів – на суб’єктів господарювання (магазин «Аврора», магазин господарчих товарів, магазин «Holiday», ТЦ «Берізка» та міський дитячий парк «Казка).

Серед об'єктів сфери торгівлі та громадського харчування минулого тижня було проведено чотири рейди, доповів начальник відділу торгівлі, побуту та захисту справ споживачів Олег Дубицький. На вихідних особливу увагу члени мобільних груп приділили перевіркам у великих торговельних центрах. За порушення карантинних правил (недотримання соціальної дистанції, маскового режиму, велике скупчення покупців біля кас) складено сім протоколів за статтею 42 КУпАП.

Разом із тим, як повідомив в. о. начальника відділу транспорту, зв’язку та телекомунікаційних послуг Микола Гіценко, з 22 по 26 березня було проведено контрольну перевірку на дотримання перевізниками карантинних вимог на одному підприємстві та проведення дезінфекції на міському пасажирському транспорті в 40 автобусах. Під час контролю встановили, що дезінфекція салонів пасажирських авто проводиться згідно з графіками, а кожен водій забезпечений індивідуальними засобами захисту. Перевізникам надано рекомендації щодо посилення контролю за перевезенням пасажирів в захисних масках та проведення дезінфекції робочої зони не менше ніж три рази на день. Протоколів за порушення протиепідемічних вимог складено на одного водія.

Міський голова Олександр Лисенко доручив профільним структурним підрозділам посилювати контроль у даному напрямку.

«Пом’якшувати умови карантину нам не можна, потрібно бути дисциплінованим навіть суб’єктам господарювання, які ще працюють та реалізовують продовольчі товари. Хочу, щоб підприємці, яким наразі дозволено торгувати, розуміли, – три і більше порушень – це системні, а при наявності рішення виконавчого комітету ми можемо припинити їх роботу. Тож прошу таким недобросовісним нагадувати про їх обов’язки», – наказав посадовець керівникам мобільних груп.

Особливо, підкреслив Олександр Лисенко, потрібно звертати увагу під час інспекцій на приватний пасажирський транспорт, від чого, за словами очільника міста, залежить, яким завтра буде рівень надання транспортних послуг.

Добавить в: