Главная страница » Новости » Город и регион » Сумські шляховики закупили матеріали для виготовлення холодного асфальту

Сумські шляховики закупили матеріали для виготовлення холодного асфальтуКП «Шляхрембуд» закупило у Львові матеріали для виготовлення холодного асфальту, аби якомога раніше розпочати аварійний (ямковий) ремонт доріг у Сумах.

Як зазначають у КП «Шляхрембуд», виробляти холодний асфпльт на асфальтному заводі майже вдвічі дешевше, ніж купувати готовий продукт.

Наразі закуплені матеріали для виготовлення 120 т холодного асфальту. Запуск асфальтного заводу попередньо заплановано на четвер, 25 березня, за умови сприятливої погоди. Холодний асфальт – це інноваційна багатокомпонентна органомінеральна суміш: містить дрібнозернистий щебінь, органічні кислоти, пластифікатори, полімери.

Головна відмінність холодного асфальту в тому, що набір міцності в нього відбувається не за рахунок охолодження поверхні, як у так званого гарячого асфальтобетону, а в результаті випаровування вуглеводів.

Саму тому холодний асфальт можна використовувати при низьких температурах повітря, навіть узимку. І це – головна його перевага. Адже це дає можливість розпочинати ремонтні роботи на дорогах набагато раніше й закінчувати їх набагато пізніше, коли погодні умови не дозволяють застосовувати гарячий асфальт.
 

Добавить в: