Главная страница » Новости » Город и регион » Сумщина відзначає 207-му річницю від дня народження Тараса Шевченка

Сумщина відзначає 207-му річницю від дня народження Тараса ШевченкаУчасть в урочистостях в обласному центрі біля пам’ятника великому Кобзареві взяв голова Сумської облдержадміністрації Василь Хома

«Уже стало доброю традицією 9-10 березня відзначати шевченківські дні. Люди приходять до пам’ятників, покладають квіти Кобзарю – людині, яка присвятила все своє життя служінню Україні, оспівуванню України в своїх віршах, пейзажах, – розповів Василь Хома. – І сьогодні ми прийшли сюди, щоб також вшанувати Великого Кобзаря».

Голова облдержадміністрації зазначив, що постать Тараса Шевченка пов’язана із землями, які сьогодні входять до складу Сумської області. Тарас Шевченко бував на Сумщині кілька разів. Відвідував Ромни, Лебединський та Конотопський райони. Ці подорожі знайшли відображення у його літературній і мистецькій творчості, в повістях і щоденнику.

«Пам’ятники Тарасу Шевченку встановлені в 35 країнах світу. Та і його «Заповіт» є одним із найвідоміших віршів у світі, – повідомив Василь Хома. – Це теж для нас має бути предметом гордості. Адже це означає, що нашого Тараса знають в усьому світі».

Добавить в: