Главная страница » Новости » Город и регион » Суми готуються до реагування на можливе погіршення епідситуації

Суми готуються до реагування на можливе погіршення епідситуаціїМіський голова Олександр Лисенко під час щопонеділкової апаратної наради наголосив на забезпеченні стовідсоткової готовності до реагування на можливе погіршення епідситуації з СOVID-19.

Очільник Сум акцентував увагу на наявне значне поширення захворюваності. Як приклад Олександр Лисенко навів ситуацію в Чернівцях та Івано-Франківську, де наразі спостерігається спалах СOVID-19, через що закінчились місця у лікарнях і довелось розгортати мобільні шпиталі. Посадовець наголосив на тому, що Суми повинні бути готові до можливого ускладнення ситуації з COVID-19, у зв’язку з чим доручив управлінню охорони здоров’я готувати приміщення медичних закладів, зокрема КНП «Клінічна лікарня № 4», до розгортання відповідно оснащених додаткових ліжок для хворих з тим, аби в разі потреби містяни могли отримати спеціалізовану медичну допомогу.

«У Чернівцях вільних ліжок для хворих на COVID-19 вже немає, як і в Івано-Франківську. Ми щоденно здійснюємо моніторинг вільних ліжок у медичних закладах Сум, і, попри те, що резерв іще є, вже думаємо про облаштування додаткових із відповідним обладнанням, щоб у разі потреби не довелось розгортати шпиталі просто неба, а були задіяні можливості лікарень», – зазначив Олександр Лисенко.

Додатково міський голова доручив управлінню охорони здоров’я проводити виявлення контактних осіб та потенційно інфікованих людей, зокрема тих, що побували в регіонах, де спостерігається значне зростання захворюваності на коронавірус.

Водночас Олександр Лисенко наголосив на активному проведенні серед населення громади інформаційно-роз’яснювальної кампанії щодо недопущення інфікування COVID-19, адже найкращий спосіб захисту від коронавірусної хвороби – дотримання особистої гігієни, носіння масок та дотримання соціальної дистанції.

«Якщо знову всі масово ходитимуть без масок і не користуватимуться засобами дезінфекції, то масово отримуватимемо захворювання», – зауважив міський голова.

Він закликав сумчан утриматись від поїздок до регіонів, де спостерігається небезпечна епідеміологічна ситуація і повідомив, що рішенням міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій заборонено проведення загальноміського свята «Масниця – 2021». Можливе лише проведення локальних гулянь, але за умови суворого дотримання карантинних обмежень, що діють у «помаранчевій» зоні, в якій наразі Суми перебувають.

Добавить в: