Главная страница » Новости » Город и регион » У СумДУ провели поетичний арт-челендж до 150-річчя від дня народження Лесі Українки

У СумДУ провели поетичний арт-челендж до 150-річчя від дня народження Лесі Українки25 лютого виповнюється 150 років від дня народження видатної української письменниці, громадської діячки Лесі Українки. Інтерес до її творчості не згасає і нині. Про неї говорять: "шляхетна дама, міська євроінтеграторка, безапеляційна патріотка, інтелектуалка, феміністка”...

А якою знають Лесю Українку студенти СумДУ?

Не залишаючись байдужими до творчості письменниці, студенти 2 курсу Медичного інституту та першокурсники факультету електроніки та інформаційних технологій взяли участь у поетичному арт-челенджі до святкування ювілею Лесі Українки.

СумДУ вже вдруге долучився до проєкту “Всеукраїнський флешмоб відеочитань”, започаткованого у 2019 році. Бібліотека разом з групою з виробництва медіа-контенту Медіа-центру університету створили відеоролик, у якому студенти продекламували поезії Лесі Українки: «Contra spem spero!» (Без надії сподіваюсь!) та «Стояла я і слухала весну» під чарівну музику Мирослава Скорика.

Вірші Лесі Українки (Лариси Петрівни Косач-Квітки) знайомі всім ще змалку, її біографію вивчають у кожному навчальному закладі, про неї говорять, пишуть, дискутують… Авторка відомих поетичних, прозових та драматичних творів, мала хист до музики, знала 7 мов, займалася перекладацькою діяльністю, читала європейську літературу в оригіналі. У 19 років написала підручник "Стародавня історія східних народів". Була принциповою феміністкою у житті та літературі. За незвичайну силу духу і твердість характеру Іван Франко назвав Лесю Українку “єдиним мужчиною на всю новочасну соборну Україну”.

Добавить в: