Чим дихали сумчани у листопаді–грудні

Відділ екології, енергозбереження та розрахунків за енергоносії з посиланням на обласний центр з гідрометеорології інформує щодо стану забруднення атмосферного повітря в місті в листопаді–грудні.Відділ екології, енергозбереження та розрахунків за енергоносії з посиланням на обласний центр з гідрометеорології інформує щодо стану забруднення атмосферного повітря в місті в листопаді–грудні.

Спостереження за вмістом пилу, діоксиду сірки, оксиду вуглецю, діоксиду та оксиду азоту, аміаку, формальдегіду проводились щоденно на трьох стаціонарних постах.

Упродовж листопада було відібрано 1236 проби атмосферного повітря, у грудні – 1334.

У листопаді середньомісячні концентрації по місту перевищували санітарні норми в атмосферному повітрі по пилу та діоксиду в 1,7 раза, формальдегіду – в 1,1 раза. Інші інгредієнти, що визначались, були нижче санітарних норм. У грудні середньомісячні концентрації по місту перевищували санітарні норми в атмосферному повітрі по пилу в 1,8 раза, діоксиду азоту – в 1,6 раза, формальдегіду – в 1,1 раза. Інші інгредієнти, що визначались, були нижче санітарних норм.

У листопаді на ПСЗ № 5 (вул. Металургів) середньомісячний вміст по пилу перевищував рівень ГДК в 2,3 раза, діоксиду азоту – в 2,1 раза, формальдегіду – в 1,1 раза. Середньомісячна концентрація перевищувала ГДК по пилу в 1,6 раза, діоксиду азоту – в 1,5 раза на ПСЗ № 4 (вул. Харківська), по пилу – в 1,3 раза, по діоксиду азоту – в 1,4 раза на ПСЗ № 3 (вул. Сумсько-Київських дивізій).

У грудні на ПСЗ №5 (вул. Металургів) середньомісячний вміст по пилу перевищував рівень ГДК в 2,2 рази, діоксиду азоту – в 2 рази, формальдегіду – в 1,1 раза. Середньомісячна концентрація перевищувала ГДК по пилу в 1,6 рази, діоксиду азоту – в 1,4 рази на ПСЗ №4 (вул. Харківська), а на ПСЗ №3 (вул. Сумсько-Київських дивізій) по пилу 1,5 раза та діоксиду азоту в 1,3 раза.

У листопаді зафіксовано перевищення максимально разової концентрації по пилу в 1,2 раза на ПСЗ № 5 (вул. Металургів) – три випадки. У грудні зафіксовано перевищення максимально разової концентрації по пилу в 1,2 раза на ПСЗ № 5 (вул. Металургів) – два випадки.

У порівнянні з попереднім місяцем у листопаді рівень забруднення атмосферного повітря міста по пилу, діоксиду сірки, оксиду азоту, формальдегіду зменшився, а по оксиду вуглецю та аміаку зостався майже на попередньому рівні. У грудні в порівнянні з попереднім місяцем рівень забруднення по пилу збільшився, по діоксиду азоту, оксиду азоту, формальдегіду зменшився, а по діоксиду сірки, оксиду вуглецю, аміаку, зостався майже на попередньому рівні.

Високих та екстремально високих рівнів забруднення атмосферного повітря як в листопаді, так і в грудні не спостерігалось.

Спостереження за рівнем радіаційного забруднення атмосферного повітря щоденно проводила авіаметеорологічна станція Суми. Радіаційний фон протягом листопада аналогічно грудню становив по місту 12–14 мкР/год і не перевищував допустимих значень.