У Сумах вшанували пам'ять жертв Голокосту

У Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту сумчани вшанували невинно убієнних представників єврейської громади у роки Другої світової війни.У Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту сумчани вшанували невинно убієнних представників єврейської громади у роки Другої світової війни.

Помолитись за загиблих на Центральному кладовищі біля пам’ятного знаку замученим і розстріляним у 1942 році євреям прийшли заступник міського голови Віра Мотречко, представники обласної влади, громадськість та нащадки загиблих.

«Голокост – це трагедія не тільки єврейського народу, а й усього світу, бо вона забрала близько шести мільйонів невинних життів. Знищені долі, роз’єднані родини – це занадто жорстокий урок історії, який потрібен пам’яті для того, щоб запобігти повторенню трагедії, – зауважила Віра Мотречко. – У цей день ми схиляємо голови перед пам’яттю усіх безвинно убитих жертв нацистського режиму. Вічна пам'ять померлим…».

Єврейську поминальну молитву прочитав головний рабин Сум. Потому за традицією присутні поклали до пам’ятника камінці та квіти.

Нагадаємо, Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту – пам’ятна дата, запроваджена рішенням Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року. Відзначається щорічно 27 січня. Саме цього дня 1945 року війська І Українського фронту визволили в’язнів найбільшого табору смерті Аушвіц-Біркенау в Освенцимі. За різними даними, за час його існування тут загинули від 1,5 до 2,2 млн людей. У 1941–1943 роках на Сумщині загинуло близько 3 тисяч євреїв.