Главная страница » Новости » Город и регион » «Сумиобленерго» витратить 135 млн гривень на реконструкцію та модернізацію електромереж

«Сумиобленерго» витратить 135 млн гривень на реконструкцію та модернізацію електромережПро це повідомив фінансовий директор АТ «Сумиобленерго» Сергій Ляховка під час брифінгу щодо встановлення тарифів на послуги з розподілу електричної енергії із застосуванням стимулюючого регулювання

За його словами, в АТ «Сумиобленерго» щорічно розробляється Інвестиційна програма, що погоджується Міністерством енергетики України та схвалюється Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Цього року Інвестиційна програма складає 270 млн гривень, що на 120 млн більше, ніж у минулому році. На модернізацію та реконструкцію електромереж області АТ «Сумиобленерго» витратить 50% Інвестиційної програми 2021 року, що становить 135 млн гривень.

Зокрема, це стосується реконструкції та технічного переоснащення повітряних ліній, підстанцій з установкою сучасного силового обладнання, розподільних пристроїв, заміною панелей управління, релейного захисту. Проведення зазначених заходів дозволить зменшити технологічні витрати електроенергії, перерви в електропостачанні, покращити якість електропостачання.

Збільшення Інвестиційної програми пов’язане із переходом на стимулююче регулювання тарифоутворення, що передбачає зменшення витрат електроенергії в мережах щонайменше на 1% на І класі напруги та на 3,5% на ІІ класі напруги щороку. Перехід на стимулююче регулювання тарифоутворення сприятиме підвищенню якості обслуговування споживачів, оперативному виконанню електромонтажних робіт з відновлення електропостачання, підключення електроустановок замовника, суттєво зменшить перерви у електропостачанні (тривалість та частоту вимкнень в електромережах).

НКРЕКП вимагатиме від «Сумиобленерго» досягнення високих показників безперебійності та якості електропостачання (ці показники розраховані на 13 років), а також мотивує знизити неефективні операційні витрати та повернути споживачам частину досягнутої вигоди у вигляді зменшення тарифів у наступні періоди.

АТ «Сумиобленерго» щороку звітуватиме перед державним регулятором за кожним конкретним показником ефективності роботи електромереж. Відповідно, регулятор контролюватиме дотримання Товариством встановлених зобов’язань. У разі їх невиконання на компанію будуть накладені штрафні санкції.

Добавить в: