Главная страница » Новости » Город и регион » У Сумах вшанували пам’ять кіборгів – захисників Донецького аеропорту

У Сумах вшанували пам’ять кіборгів – захисників Донецького аеропортуЗаступник міського голови Віра Мотречко вклонилась пам’яті кіборгів, які загинули під час виконання військового обов’язку, захищаючи Донецький аеропорт.

Від імені очільника Сум Олександра Лисенка посадовиця подякувала батькам військовиків за те, що виховали справжніх патріотів, мужніх чоловіків і відважних особистостей та вклали в них поняття любові до рідної країни. Разом із тим, Віра Мотречко наголосила, що обов’язок кожного громадянина – берегти згадку про своїх захисників.

«Герої не вмирають – герої живуть вічно! Ми пишаємося Сергієм Табалою, Ніколаєм Ніколаєнком та Сергієм Абрютінім! Надзвичайно шкода, що лише останній із цих хлопців залишив по собі слід – сина Андрія, інші – не встигли. Маю надію, що наші співвітчизники, а особливо молоде покоління, братимуть приклад з цих Героїв, унаслідуючи чітку громадянську позицію й непереломну любов до батьківщини», – підкреслила заступник керманича обласного центра.

Цього дня поклали квіти до могил кіборгів, похованих на Алеї Слави на Центральному кладовищі заступник голови Сумської обласної державної адміністрації В’ячеслав Печененко, депутат Сумської обласної ради Микита Баня, директор департаменту соціального захисту населення Тетяна Масік, заступник директора КУ «Центр учасників бойових дій» Олександр Ладика та учасники АТО.

Потому в Свято-Воскресенському кафедральному соборі відбулась панахида за полеглими захисниками України, яку очолив Архієпископ Сумський і Охтирський ПЦУ Мефодій.

Нагадаємо, кіборги боронили Донецький аеропорт 242 дні. Бої тривали з 26 травня 2014 року до 22 січня 2015 року і закінчились після повної руйнації старого та нового терміналів аеропорту. Загалом під час оборони ДАПу загинуло понад 200 українських захисників, поранено – більше 500.

Добавить в: