Главная страница » Новости » Город и регион » Сумська міська рада надала пільги зі сплати земельного податку закладам обласного підпорядкування

Сумська міська рада надала пільги зі сплати земельного податку закладам обласного підпорядкуванняДепутатський корпус під час II сесії вніс зміни до рішення міської ради від 24 червня 2020 року № 7000 МР «Про встановлення плати за землю».

Це рішення підтримали 30 депутатів.

Згідно з документом, пільги зі сплати земельного податку з 1 січня 2021 року надаватимуться не тільки закладам та установам міської ради, а й Сумської обласної та Сумської районної рад.

«Ви знаєте, що зараз у нас іде процедура повернення підприємств, які були виведені два роки тому. Вони розташовані і здійснюють свою діяльність на території нашої тергромади, але перебувають в обласному підпорядкуванні. Сьогодні є відповідний Закон України про те, що підприємства, які розташовані на певній території, повинні сплачувати податки саме до бюджету тієї громади, де розташовані. Згідно із цим Законом йде процедура повернення. Ми з вами розуміємо, що можливо було розтягнути цю процедуру на максимум до 3 місяців. Але вольовим рішенням депутатського корпусу обласної ради і безпосередньо голови Віктора Федорченка це зроблено вже зараз. Я думаю, що адекватне рішення з нашої сторони повинно також бути щодо встановлення відповідної пільги на землю для тих підприємств, які розташовуються у нас на території і сплачують податки, але знаходяться не у нашому підпорядкуванні. Це буде справедливо, це не просто компроміс – це спільна думка спільного розвитку. Я думаю, що це правильно», – сказав міський голова Олександр Лисенко.

Сума пільги для підприємств складе 4 млн 412 тис. грн., поінформував директор департаменту забезпечення ресурсних платежів Юрій Клименко, а для медичних закладів – 2 млн 929,9 тис. гривень.

Очільник Сум повідомив, що станом на 28 грудня до реєстраторів з приводу зміни реєстраційної адреси звернулись уже 20 підприємств, загалом таких має бути – 38.

Разом із тим, у понеділок, 28 грудня, під час апаратної наради керманич обласного центру підкреслив, що в подальшій роботі з цими підприємствами будуть проводитися відповідні консультації з метою надання необхідної допомоги, а з керівництвом області та депутатами Верховної Ради триватиме плідна робота у напрямку вирішення проблемних питань Сумської міської територіальної громади.

Добавить в: