Главная страница » Новости » Город и регион » На Сумщині вшанували пам’ять жертв голодоморів

На Сумщині вшанували пам’ять жертв голодоморівГолова Сумської облдержадміністрації Василь Хома разом із представниками Сумської обласної та міської рад і громадськостю поклали квіти до пам’ятного знаку у Сквері пам’яті жертв голодоморів

«Сьогодні сумна дата в історії українського народу. Голодомор 1932-1933 років − це був геноцид української нації, спрямований на знищення українського селянства, національної свідомості, − зазначив Василь Хома. − На Сумщині було знищено більше 50 тисяч селян. Це жахлива сторінка в нашій історії, коли вулиці були засіяні померлими людьми, коли вмирали з голоду дорослі й діти. Цих фактів не можна забути, вони мають бути в пам’яті кожного українця. Щоб ця трагедія не повторилася».

Довідково.

Сумщина – серед областей України, що найбільше постраждали в роки Голодомору. У Сумській області налічується понад 100 місць поховань, понад 300 пам’ятників і пам’ятних знаків жертвам голодоморів. І сьогодні історики й краєзнавці по крупинках збирають свідчення від родичів очевидців, вивчають архіви, щоб кожен із нас знав достеменно причини та масштаби цієї трагедії.

Добавить в: