Главная страница » Новости » Город и регион » У СумДУ відбулась 10-та Міжнародна конференція «Наноматеріали: застосування та властивості»

У СумДУ відбулась 10-та Міжнародна конференція «Наноматеріали: застосування та властивості»З 9 по 13 листопада у Сумському державному університеті пройшла вже традиційна 10-та Міжнародна конференція «Наноматеріали: застосування та властивості» (2020 IEEE 10th International Conference on «Nanomaterials: Applications & Properties»).

Цього року її було організовано з використанням сучасних комунікаційних онлайн-платформ, зокрема Zoom. За інформацією Олексія Дрозденка, в.о. декана факультету електроніки та інформаційних технологій, у конференції загалом взяло участь понад 200 учасників (більше 100 – іноземці) з 31 країни світу. Це – США, Японія, Китай, Німеччина, Франція, Іспанія, Італія, Ізраїль, Австрія, Польща, Південна Корея, Канада, Сингапур та інші. Уперше учасниками конференції стали представники Фінляндії, Філіппін та Республіки Сербії.

Зокрема, на конференції виступив проф. Марек Пржибильські (Marek Przybylski) з Гірничо-металургійної академії ім. Станіслава Сташиця (Польща). Він зробив екскурс в історію розвитку нанотехнологій на тему «A Brief History of Nanoscience: from 600 BC up to Now».

Проф. Гліб Юшин (Gleb Yushin) з Технологічного інституту Джорджії (США) розповів про використання наноматеріалів при створенні джерел енергії. Проф. Юшин є співзасновником компанії Sila Nanotechnologies, Inc. (компанія, що займається розробкою покращених способів зберігання енергії) та є одним із головних редакторів журналу «Materials Today» (імпакт-фактор – 26,416).

Також на пленарній сесії конференції виступила вчена із Університету Каліфорнії (Лос-Анджелес, США). Проф. Енн Ендрюс (Anne M. Andrews) разом із своєю науковою групою вивчають вплив сератонінової системи на психічний стан живих організмів.

Ще один пленарний доповідач – проф. Олександр Серга (Alexander A. Serga) (Технічний університет Кайзерслаутерна, Німеччина) – зробив доповідь на тему «Bose-Einstein Magnon Condensation in Laterally Confined Thin Films».

Згідно меморандуму, підписаного зі спілкою ІЕЕЕ, праці конференції, що відповідають вимогам ІЕЕЕ, будуть опубліковані у «Збірнику матеріалів 10-ї Міжнародної конференції «Наноматеріали: застосування та властивості» (ISBN: 978-1-7281-8506-4) та проіндексовані БД Scopus і WoS Core Collection.

Уперше в рамках конференції був організований симпозіум «Symposium on Additive Manufacturing and Applications SAMA-2020», присвячений розгляду питань, що стосуються 3D друку та перспектив його застосування у різних галузях промисловості – від автомобільної промисловості до медицини. У роботі секцій симпозіуму, що тривали три дні, взяло участь близько 60 осіб із 17 країн світу.

По закінченні конференції кращі доповіді були відзначені спеціальними нагородами «Future Star in Nanoscience & Nanotechnology. Крім того, завдяки залученню грантових коштів від Магнітного товариства (IEEE Magnetics Society) у цьому році вдалося забезпечити близько 15 travel-грантів для молодих вчених у розмірі від 1000 до 3000 грн кожний.

Добавить в: