На Сумщині упродовж тижня піротехніки знешкодили 115 вибухонебезпечних предметів часів минулих війн

Протягом тижня, піротехнічними підрозділами було знищено 4 артилерійських снаряди (76-мм), 105 мінометних мін (82, 50-мм), 2 ручні гранати (РГД, Ф-1), 4 тротилові шашки часів Другої світової війни.Протягом тижня, піротехнічними підрозділами Міжрегіонального центру швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій (м.Ромни), було знищено 4 артилерійських снаряди (76-мм), 105 мінометних мін (82, 50-мм), 2 ручні гранати (РГД, Ф-1), 4 тротилові шашки часів Другої світової війни. Дані вибухонебезпечні предмети були виявлені у Роменському, Путивльському районах та м. Тростянець.

На боєприпаси люди натрапляли у різних місцях - у лісі, на полі. Загалом, з початку року в області зафіксовано 321 випадок виявлення вибухонебезпечних предметів часів минулих війн.

Рятувальники наголошують, що при знаходженні боєприпасів або схожих на них предметів не можна їх навіть торкатися, а тим більше намагатися перенести. У жодному разі не користуватися поблизу засобами зв’язку, це може спровокувати вибух. Про можливу небезпеку треба повідомити оточуючих та негайно поінформувати оперативні служби за телефонними номерами «101» та «102». Пам'ятайте, вилучення та знешкодження даних боєприпасів можуть здійснювати лише відповідні фахівці – піротехніки Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Управління ДСНС України у Сумській області