На Сумщині упродовж тижня піротехніки знешкодили 158 боєприпасів часів минулих війн

Протягом тижня, піротехнічними підрозділами було знищено 15 артилерійських снарядів (122, 76-мм), 136 мінометних мін (120, 50-мм), 2 ручні гранати (Ф-1), 5 вибухників часів Другої світової війни.Протягом тижня, піротехнічними підрозділами Міжрегіонального центру швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій (м.Ромни), було знищено 15 артилерійських снарядів (122, 76-мм), 136 мінометних мін (120, 50-мм), 2 ручні гранати (Ф-1), 5 вибухників часів Другої світової війни. Дані боєприпаси були виявлені у Лебединському, Роменському, Сумському районах.

На боєприпаси люди натрапляли у різних місцях - у лісі, на полі та на відкритій території. Загалом, з початку року в області зафіксовано 313 випадків виявлення вибухонебезпечних предметів часів минулих війн.

Рятувальники наголошують, що при знаходженні боєприпасів або схожих на них предметів не можна їх навіть торкатися, а тим більше намагатися перенести. У жодному разі не користуватися поблизу засобами зв’язку, це може спровокувати вибух. Про можливу небезпеку треба повідомити оточуючих та негайно поінформувати оперативні служби за телефонними номерами «101» та «102». Пам'ятайте, вилучення та знешкодження даних боєприпасів можуть здійснювати лише відповідні фахівці – піротехніки Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області