У Сумах двері шкіл відчинились для більше ніж 28 тисяч школярів

У перший день навчального року керівництво міста спільно з освітянами продемонстрували журналістам алгоритм навчального процесу в умовах карантину.У перший день навчального року керівництво міста спільно з освітянами продемонстрували журналістам алгоритм навчального процесу в умовах карантину.

Під час виїзного брифінгу на базі школи № 29 представники засобів масової інформації ознайомилися з умовами перебування учнів у школі, системою харчування та матеріальною базою відповідно до вимог Головного санітарного лікаря України.

Розробити чіткий план дій та організувати навчальний сезон «по-новому» – вдалось, запевнила заступник міського голови Віра Мотречко. За інформацією посадовиці, на виконання розпорядження міського голови Олександра Лисенка було створено комісію щодо перевірки готовності закладів освіти до 2020 – 2021 навчального року. До неї увійшли представники міської влади, ГУ Держпродспоживслужби в Сумській області та міського відділу ДСНС України в Сумській області.

Проведено низку закупівель, капітальних та поточних ремонтів. Наразі ж працює 80 закладів освіти (з них 38 – загальної середньої освіти, де планується функціонування 1044 класів).

«Ми дуже раді, що сьогодні, 1 вересня, наші діти пішли до школи, а першокласників цьогоріч – до 3 тисяч. Вони, як і решта, будуть навчатися у приміщенні закладів, а не дистанційно. Адже ті знання, які дає кваліфікований вчитель, не здатні замінити ані батьки, ані інтернет. Сподіваємось, що працівники закладів освіти та самі дітлахи витримають вимоги сьогодення, а на території Сумської міської ОТГ ситуація із захворюваністю на коронавірус стабілізується», – наголосила Віра Мотречко.

За словами директора школи Віри Рогової, на початку дітей розбивають на групи та заводять до приміщення навчального закладу на три окремих входи. Потому учні прямують до класних кімнат, кожна з яких закріплена за окремим класом. Таким чином, діти протягом навчального дня територіально перебувають на одній локації.

Система харчування відпрацьована за фасованим методом, тобто працівники харчоблоку розносять печиво, пиріжки, фрукти та упаковки з соком по класним кімнатам.

«Навчальний рік ми почали не так, як звичайно. Зокрема, поділили дітей на дві зміни та підзмінки. Адже загальна кількість учнів – 1600. У класах вони перебувають без масок, однак на перерві мають їх одягнути. Педагогам потрібно перебувати у масках та захисних щитках й безпосередньо на уроках. Наскрізне провітрювання – кожні 10 хвилин. А от температурний скринінг – лише для працівників. Термометрію учнів зобов’язані зробити батьки, з боку вчителя – лише візуальний огляд та опитування», – зазначила педагог.

Окремо Віра Рогова зауважила, що питний режим для школярів також було скореговано – відтепер кожна дитина має носити з собою індивідуальну пляшку з водою задля запобігання поширення хвороби.

Принагідно заступник очільника Сум повідомила, що для успішного початку навчального року в умовах карантинних обмежень з бюджету Сумської міської ОТГ було виділено 3 млн. грн на придбання засобів індивідуального захисту (захисні маски та щитки для працівників), бактерицидних ламп та пірометрів. Водночас 12 закладів освіти оснастили обладнанням автоматичної системи пожежної сигналізації. Також проведено ремонти харчоблоків, покрівель, інженерних мереж та теплових пунктів. Тривають капітальні роботи з енергозбереження та термомодернізації.