На Сумщині упродовж тижня піротехніки знешкодили 164 боєприпаси часів минулих війн

Протягом тижня, піротехнічними підрозділами було знищено 20 артилерійських снарядів, 138 мінометних мін, 1 протитанкову міну, 3 ручні гранати, 2 вибухники часів Другої світової війни.Протягом тижня, піротехнічними підрозділами Міжрегіонального центру швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій (м.Ромни), було знищено 20 артилерійських снарядів (152, 122, 76, 45-мм), 138 мінометних мін (50-мм), 1 протитанкову міну (ТМ-62), 3 ручні гранати (РГД-33, 42), 2 вибухники часів Другої світової війни. Дані боєприпаси були виявлені у Конотопському, Роменському, Білопільському, Охтирському та Липоводолинському районах.

На боєприпаси люди натрапляли у різних місцях - у лісах, лісосмугах, на полі та відкритих територіях. Загалом, з початку року в області зафіксовано 301 випадок виявлення вибухонебезпечних предметів часів минулих війн.

Рятувальники наголошують, що при знаходженні боєприпасів або схожих на них предметів не можна їх навіть торкатися, а тим більше намагатися перенести. У жодному разі не користуватися поблизу засобами зв’язку, це може спровокувати вибух. Про можливу небезпеку треба повідомити оточуючих та негайно поінформувати оперативні служби за телефонними номерами «101» та «102». Пам'ятайте, вилучення та знешкодження даних боєприпасів можуть здійснювати лише відповідні фахівці – піротехніки Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області