Главная страница » Новости » Город и регион » Ще одна громада Сумщини отримає сучасний ЦНАПObyavaBilsheSumy705x80

Ще одна громада Сумщини отримає сучасний ЦНАПВідповідну угоду про співпрацю щодо капітального ремонту приміщення Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) було підписано між представниками Програми ЄС «U-LEAD з Європою», головою облдержадміністрації Романом Грищенком та головою Буринської ОТГ Віктором Ладухою

У модернізованій енергоефективній будівлі ЦНАП буде облаштовано 13 робочих місць та будуть надаватися понад 150 послуг, включно з реєстрацією місця проживання, бізнесу, нерухомості, актів цивільного стану, послугами соціального характеру, пенсійними та іншими послугами, необхідними для понад 14 000 мешканців громади. Також у ЦНАП буде передбачене місце для самообслуговування відвідувачів. Усі співробітники ЦНАП пройдуть навчання, розроблене експертами Програми «U-LEAD з Європою».

Капітальний ремонт ЦНАП завершиться до кінця жовтня 2020 року, а для відвідувачів ЦНАП почне працювати у лютому 2021 року. Вартість ремонтних робіт – понад 3,7 млн гривень, з яких 55% фінансує громада. Також Програма «U-LEAD з Європою» забезпечить ЦНАП меблями, технікою, програмним забезпеченням, електронною системою керування чергою та надасть інституційну підтримку у створенні віддаленого робочого місця для навчання працівників.

«Наближення адміністративних послуг до громадян, їх доступність та висока якість – це одна з ключових функцій держави і органів місцевого самоврядування. Саме тому розбудова в рамках децентралізації мережі сучасних Центрів надання адміністративних послуг є одним з пріоритетних завдань, над якими сьогодні спільно працюють Сумська обласна державна адміністрація, органи місцевого самоврядування, профільні міністерства та європейські партнери, – зазначив голова Сумської облдержадміністрації Роман Грищенко. – Упевнений, що підписання Меморандуму про співробітництво у модернізації приміщення ЦНАП Буринської ОТГ за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» стане ще одним гарним прикладом нашої взаємодії. Ми разом маємо зробити все можливе, щоб ЦНАП були в кожній об’єднаній територіальній громаді Сумщини».

Керівник команди в Україні, напрям з покращення якості надання послуг для населення Програми «U-LEAD з Європою» Ольга Глазунова зазначила: «Наразі в Україні за підтримки Програми створено 144 ЦНАПи, а планується створити сучасних центрів ще в три рази більше. Ми впевнені, що при такій надійній підтримці та завдяки проактивній роботі партнерів, ми разом створимо якісну систему надання адмінпослуг не лише у Буринській ОТГ, а й в інших громадах Сумської області».

Керівник експертної групи з розвитку мережі ЦНАП Міністерства цифрової трансформації України Ольга Рябуха подякувала Програмі «U-LEAD» за створення сучасних ЦНАП в Україні.

«Завдяки вам адміністративні послуги стануть доступнішими для жителів найвіддаленіших громад», – підкреслила посадовець.

Голова Буринської ОТГ Віктор Ладуха теж подякував партнерам: «Ми дякуємо Європейському Союзу, Міністерству цифрової трансформації та Сумській обласній державній адміністрації за допомогу та підтримку у створенні належної системи надання адміністративних послуг у нашій громаді. Розуміючи, що попереду ще багато роботи, ми впевнені у якісному та стійкому результаті – наші мешканці будуть отримувати всі необхідні послуги швидко та якісно».

Загалом, 18 громад Сумської області отримують підтримку Програми «U-LEAD з Європою» зі створення та модернізації ЦНАП.

Довідково. «U-LEAD з Європою» є міжнародною програмою, що фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією. «U-LEAD з Європою» робить внесок у створення багаторівневої системи управління, що є прозорою, підзвітною та реагує на потреби громадян.

Добавить в: