Завантаження ...

На Сумщині упродовж тижня піротехніки знешкодили 174 боєприпаси часів минулих війн

Протягом тижня, піротехнічними підрозділами було знищено 33 артилерійських снаряди (152, 122, 85, 76, 57, 45-мм), 138 мінометних мін (50-мм), 3 ручні гранати (РГД, Ф-1) часів Другої світової війни.Протягом тижня, піротехнічними підрозділами Міжрегіонального центру швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій (м.Ромни), було знищено 33 артилерійських снаряди (152, 122, 85, 76, 57, 45-мм), 138 мінометних мін (50-мм), 3 ручні гранати (РГД, Ф-1) часів Другої світової війни. Дані боєприпаси були виявлені у Кролевецькому, Роменському, Охтирському, Сумському районах та м. Шостка.

На боєприпаси люди натрапляли у різних місцях - у лісах, на полі та відкритих територіях. Загалом, з початку року в області зафіксовано 278 випадків виявлення вибухонебезпечних предметів часів минулих війн.

Рятувальники наголошують, що при знаходженні боєприпасів або схожих на них предметів не можна їх навіть торкатися, а тим більше намагатися перенести. У жодному разі не користуватися поблизу засобами зв’язку, це може спровокувати вибух. Про можливу небезпеку треба повідомити оточуючих та негайно поінформувати оперативні служби за телефонними номерами «101» та «102». Пам'ятайте, вилучення та знешкодження даних боєприпасів можуть здійснювати лише відповідні фахівці – піротехніки Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області